Posily? Nejsou. Platit nesmysly v divizi nikomu nebudeme, říká trenér SK Kosmonosy. Ani šílený start ho nepřesvědčil

Posily? Nejsou. Platit nesmysly v divizi nikomu nebudeme, říká trenér SK Kosmonosy. Ani šílený start ho nepřesvědčil

Stejně jako má zápas dva poločasy, mohl by trenér SK Kosmonosy Michal Mašek rozdělit podobně uplynulý podzim. V první části byl jeho tým výsledkově zralý na padáka, jakmile se ale podzim zlomil do druhé poloviny, začali jeho svěřenci sbírat body a tabulkou šplhali výš. Nakonec přezimují v divizi C třináctí. Dál ale rozhodně nepůjdou cestou draze placených posil, raději investují do mládeže.

Nečekaly se zázraky, ale bída, jaká sedla na Kosmonosy, šokovala. První bod tým získal až v sedmém kole, a to ještě na půdě Čáslavi, která jich za první polovinu soutěže uhrála jen sedm. „V době, kdy se hrálo, ale byla nad námi. A navíc jsme u nich dostali ve druhé minutě gól a brzy šli do deseti,“ vrací se ke krizové chvíli Mašek.

Když pak zápas skončil nerozhodně, všem v týmu se ulevilo. Z bodového konta zmizela ošklivá nula. „Herně to nebylo tak špatné, ale body se do té doby nedělaly. Vážně to byl zlomový okamžik. V dalším kole jsme pak odehráli dobré utkání u prvního týmu tabulky, v Ústí nad Orlicí. Sice jsme prohráli, ale cítili jsme, že se vše obrací k lepšímu,“ doplňuje kouč.

Porazil Slavii, pod rukama mu rostli Tecl, Vydra i Masopust. Teď bude Kučera zachraňovat divizi

V divizním poločase mají nakonec na kontě bodů sedmnáct. Pozice v tabulce jim nedovolí si nějak vyskakovat. „Ale kdyby mi někdo v sedmém kole řekl, že na tom po podzimu budeme takhle, nevěřil bych mu,“ neskrývá určitou dávku spokojenosti trenér SK Kosmonosy. „Byli jsme pod obrovským tlakem,“ přiznává.

Kdo by čekal, že během zimní pauzy bude šturmovat a ládovat do týmu posilu za posilou, spletl by se. „Není kde brát. My jsme rádi, že spolupracujeme s Mladou Boleslaví a ta nám nechá pár mladých na hostování,“ popisuje krutou realitu na hráčském trhu.

Nakonec ale svůj výrok trochu koriguje. Hráči by se našli, jenže to by se klub musel plácnout přes kapsu. Financí ale není nazbyt, navíc pak vedení SK Kosmonosy peníze investuje užitečnějším způsobem. „Nesmysly nikomu dávat nebudeme, touhle cestou nejdeme,“ přesvědčuje. Finance tak míří do mládeže. „Máme třináct týmů, pracujeme s nějakou koncepcí a té se nevzdáme,“ dodává.

Těžká fuška přerovského trenéra Chudy: Musí hrát odchovanci, hráče přeplácet nebudeme. Peníze v divizi jsou zvrácené

S týmem během zimy poctivě trénuje. Pro přípravu spojil áčko s rezervou. Na hřišti se mu tak při tréninku prohání třicet borců s mičudou u nohy. V zápasech pak točí sestavy, aby měli jeho svěřenci dostatečnou herní zátěž a minutáž. „Vždycky si z programu přípravných zápasů vybereme dva, kdy si řekneme, že nasadíme to nejsilnější. Ve zbytku vážně hrají všichni,“ tvrdí kouč.

A věří, že jaro bude v podání SK Kosmonosy lepší. Vstup do letošní části soutěže by měl být povedenější. „Los máme těžký, ale říkáme si, že do stejné řeky podruhé nevstoupíme. Už jsme si to vybrali na podzim,“ dodává optimisticky Mašek. Jeho tým přezimuje jen tři body nad sestupovými příčkami.