Proti Barceloně již s novým stratégem. Trenér slovenské reprezentace přijal současně i výzvu pod Vesuvem

Proti Barceloně již s novým stratégem. Trenér slovenské reprezentace přijal současně i výzvu pod Vesuvem

Fotbalisty Neapole povede trenér slovenské reprezentace Francesco Calzona. Vedení úřadujícího italského šampiona dnes odvolalo Waltera Mazzarriho a dva dny před úvodním zápasem osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně svěřilo mužstvo Calzonovi. Italským médiím to řekl šéf klubu Aurelio De Laurentiis.

Neapol v posledních čtyřech zápasech v domácí soutěži dokázalo porazit jen sestupem ohroženou Veronu a v tabulce jí patří deváté místo.

Calzona už v klubu v minulosti působil jako asistent Maurizia Sarriho a Luciana Spalettiho, jenž v minulém ročníku dovedl Neapol k prvnímu titulu po 33 letech a poté se rozhodl odejít. Pětapadesátiletý kouč dostal od slovenského svazu svolení, aby současně s reprezentací vedl do konce sezony i Neapol. Se slovenskými fotbalisty ho v létě čeká mistrovství Evropy v Německu.

Real si plácne s Mbappém, až doladí marketingová práva. Francouzský střelec by mohl trumfnout Ronalda

"Mazzarri je rodinný přítel a vyhodit někoho takového je vždycky bolestivé. Poděkoval jsem mu za ochotu, s jakou nám přišel pomoct v obtížné chvíli. Neapoli a jejím fanouškům musíte dát něco navíc," řekl De Laurentiis televizní stanici Sky Sport. "Teď musíme dopřát prostor a podporu Francescu Calzonovi, který s námi už spolupracoval a zná 80 procent kádru. Čas ukáže, jestli to byla správná volba."

Neapol vstoupila do sezony pod vedením Rudiho Garcii, který se týmu ujal po Spalettim. Na lavičce však vydržel jen 16 kol. Mazzarri se poté do Neapole vrátil po deseti letech, ale ani s ním lepší výsledky nepřišly. Na pohárové příčky ztrácí Neapol pět bodů. Od čtvrtého místa zaručujícího účast v Lize mistrů ji dělí devět bodů.

Foto: SSC Napoli