Od prvního dne se ve Spartě cítím šťastný, což je i jeden z důvodů, proč chci v Praze zůstat, sdělil Sörensen

Od prvního dne se ve Spartě cítím šťastný, což je i jeden z důvodů, proč chci v Praze zůstat, sdělil Sörensen
AKTUALIZOVÁNO

Stoper Asger Sörensen podepsal s vedením pražské Sparty novou víceletou smlouvu. Obhájci mistrovského titulu o tom informovali na svém webu. Sedmadvacetiletý Dán působí na Letné od předloňského léta, kdy přišel z druholigového Norimberku.

"Jsem moc rád, že mohu ve Spartě prodloužit svůj kontrakt. Od prvního dne se tu cítím šťastný, což je i jeden z důvodů, proč chci v Praze zůstat. V kabině se vzájemně podporujeme a chceme odevzdávat maximum. To je nesmírně důležité, jelikož z nás takovéto prostředí dělá lepší hráče," prohlásil někdejší fotbalista Salcburku nebo Regensburgu.

"Pro nás jako klub je důležité mít stabilizovaný kádr. Spousta hráčů hraje na vysoké úrovni a mají ambici působit v jiných ligách. Je hezké vidět, že Asger je odhodlaný v klubu zůstat. Moc nás to těší," konstatoval Priske.

PRISKEHO DLOUHODOBÝ SPOR S ANTVERPAMI SKONČIL, TRENÉR SPARTY SE MŮŽE TĚŠIT NA MILIONY

Sörensenův přínos pro mužstvo ocenil jeho parťák z obrany Filip Panák. "Nepamatuju si moc hráčů, kteří by k nám zapadli a zapluli do české ligy, která není vůbec jednoduchá skrz souboje, tak jako Asger za poslední rok a půl. Zvládl to skvěle, v tom je jeho největší devíza. Těžko se obchází a je silný v soubojích," řekl Panák. "Pro nás je strašně důležitý v tom, že je spojkou mezi cizinci a Čechy. Když přijde nový cizinec, vysvětluje mu, jak to tady chodí. Strašně nám to ulehčuje," podotkl.

Za Spartu, kterou jako trenér vede jeho krajan Brian Priske, dosud Sörensen nastoupil v 63 soutěžních zápasech, v nichž vstřelil sedm branek. V první sezoně vyhrál s Pražany titul, první po devíti letech.

V aktuálním ročníku Letenští vedou ligu o čtyři body před městským rivalem Slavií, s níž se za týden utkají ve čtvrtfinále poháru. Ve čtvrtek čeká Spartu domácí odveta 2. kola Evropské ligy s Galatasarayem Istanbul, v níž bude dohánět ztrátu 2:3 z úvodního zápasu.