V Baníku Madleňák díru do světa neudělal, teď zkusí bek najít štěstí v Dynamu. Tam míří i Poulolo

V Baníku Madleňák díru do světa neudělal, teď zkusí bek najít štěstí v Dynamu. Tam míří i Poulolo

České Budějovice hlásí další zimní posily. Do aktuálně posledního celku FORTUNA:LIGY  přichází na hostování levý bek či záložník Matej Madleňák. Pětadvacetiletý slovenský hráč míří do Dynama na půlroční hostování bez opce z Ružomberoku. Z Mladé Boleslavi se stěhuje do Dynama také obránce Florent Poulolo. Francouzský stoper bude v novém působišti na půlročním hostování bez opce.

Madleňák odehrál v české nejvyšší fotbalové soutěži už podzimní část tohoto ročníku, když v dresu Baníku Ostrava zasáhl rodák z Oravské Jasenice do pěti duelů. Stejný počet startů si připsal i za rezervu Baníku, která hraje v MSFL.

Baník na Madleňáka neuplatnil opci, a tak se hráč vrátil zpět do Ružomberka, odkud nyní míří do Českých Budějovic. Levonohý zadák má na kontě na Slovensku devadesát jedna ligových startů. V nich hráč zaznamenal devět branek a tři asistence. V minulé sezoně si v jedenatřiceti utkáních připsal pět gólů a dvě asistence.

„Matej je levý obránce, který ovšem může nastoupit i na pozici levého stopera. Možností také je, pokud by do zápasu nemohl nastoupit Musa Alli, že se Trummer posune výše a Madleňák zastoupí post levého obránce,“ uvedl o nové posile sportovní ředitel Dynama Milan Čadek.

Madleňák je třetí zimní posilou Dynama, Jihočeši před ním získali do ofenzivy německého útočníka Jakoba Tranzisku a univerzála navrátilce Patrika Brandnera.

Sedmadvacetiletý Poulolo do Mladé Boleslavi zamířil loni v létě z Olomouce, v jarní části sezony pod novým trenérem Davidem Holoubkem odehrál pouze minutu v Plzni jako náhradník. Bývalý hráč španělského Getafe v české nejvyšší soutěži celkem zasáhl do 75 zápasů a vstřelil tři branky.