Vorlův comeback do brány Sparty? Byl jsem ve své bublině, kolem létaly zapalovače i žvýkačky. Rozhodla týmovost, tvrdí

Byl možná ze všech sparťanů v nejtěžší pozici, protože si ostrý soutěžní zápas dlouho nezachytal. Ve středu večer ale naskočil brankář Vojtěch Vorel mezi tyče v prestižním pohárovém derby na půdě Slavie a pomohl k výhře Letenských 3:2 po prodloužení. "Zvládnout otočit zápas z 0:2 a ještě v Edenu, to je něco neuvěřitelného. Chutná to dvojnásobně dobře," přiznal v rozhovoru pro Sparta TV.

O tom, že dostane šanci, věděl prý už delší dobu. Nervozita jej ale nesvazoala. "Když na mě trenér ukáže, snažím se pomoci. Víc neřeším. Ale když není herní praxe velká, není to jednoduché," tvrdil. Fakta mluví jasně. Letenskou jedničkou v brance je Peter Vindahl.

Vorel dal jasně najevo, jak moc je za šanci vděčný a děkoval týmu za to, jak utkání odehrál. "Dostali jsme góly, na které jsme se připravovali. Ale ukázala se naše týmovost," našel kouzlo úspěchu současné Sparty. "Ani za toho stavu 0:2 jsme nic nevzdávali. Já jsem se uzavřel na celý zápas do své bubliny. Kolem létaly žvýkačky i zapalovače, ale já věřil do poslední minuty," konstatoval gólman.

Když se blížil konec prodloužení, měl už v hlavě, že duel rozhodne penaltový rozstřel? Snažil jssem se myslet jen na přítomnost. Určitě ne na to, co bude za pět minut, nebo po prodloužení. Věřil jsem, že to zvládneme už před penaltami, protože tam už je to vabank. A povedlo se," zářil brankář.