Frýdkova budoucnost ve Švýcarsku? Chce zůstat v cizině, ale i z české ligy mu někdo volal, prozradil Frýdek starší

Frýdkova budoucnost ve Švýcarsku? Chce zůstat v cizině, ale i z české ligy mu někdo volal, prozradil Frýdek starší

Bývalý kapitán Sparty Martin Frýdek řeší svou fotbalovou budoucnost. Jednatřicetiletému hráči v létě končí smlouva ve švýcarském Lucernu, a pokud se v klubu nedohodne na novém kontraktu, mohl by být volným hráčem. To by mu uvolnilo ruce při hledání nového angažmá. Návrat do české ligy prý ale ve hře není. "Vím, že mu někdo tady z ligy volal, ale co jsme s Martinem mluvili, tak určitě chce zůstat v cizině," tvrdí hráčův otec, Martin Frýdek starší.

Když uviděl v médiích zprávy o tom, že by se mohl jeho syn vrátit v létě do české nejvyšší soutěže, překvapeně zakroutil hlavou. "Zrovna ve čtvrtek jsme na tohle téma spolu mluvili. Já jsem mu doporučil, aby určitě zůstal ještě v zahraničí a myslím, že on má stejný názor," prozradil vicemistr Evropy z roku 1996, co radil synovi.

Rodina je podle něj ve Švýcarsku náramně spokojená, ani není důvod cokoliv měnit. "Sebíkovi je sedm, chodí tam do školy, všem se tam líbí," napovídá Frýdek starší, že stěhování jeho syna s rodinou do Čech není na programu dne. Podle serveru inFotbal.cz bude mít o služby českého hráče, který v této sezoně nastoupil do 21 zápasů, zájem Grasshopperu Curych. Mluví se také o Basileji a FC Curych.

Do podrobností ohledně fotbalové budoucnosti syna se nepouští. Prozradí jen, že se baví o prodloužení kontraktu v Lucernu. "A pak má Martin dvě, tři jiné nabídky," tvrdí současný trenér na volné noze. Po podzimním konci v pražských Královicích, které hrají nejvyšší soutěž v hlavním městě, na další nabídku k práci čeká.

"Nenudím se. Od pondělí do pátku mám soukromé tréninky s dětmi. Na hřišti jsem pořád," usměje se bývalý záložník Sparty, jehož druhý syn Christian je pro změnu hráčem Slovanu Liberec.