Lingr jako střídající eso. Bývalý slávista ovládá díky rychlým gólům klubové statistiky Feyenoordu

Bývalý slávista Ondřej Lingr trhá při angažmá ve Feyenoordu rychlostní klubové rekordy. Co na tom, že do hry naskakuje jako náhradník. Když jde na trávník, jsou fanoušci okamžitě v pozoru. V žebříčku nejrychlejších střelců gólu z pohledu střídajících hráčů totiž český reprezentant opanoval statistiky. Potvrdil to i ve čtvrtečním pohárovém duelu proti Groningenu, kdy vstřelil vítězný gól na 2:1 po dvou minutách a sedmačtyřiceti sekundách pobytu na hřišti. Feyenoord pak mohl slavit postup do finále nizozemské pohárové soutěže.

Určitě by si přál být v základní sestavě, dělá pro to všechno, co se dá. V pohárové bitvě proti Groningenu však musela stačit Lingrovi jen pozice střídajícího náhradníka. Popral se s ní ale skvěle. Když pár sekund před vypršením osmdesáté minuty mířil na hřiště a nejspíš ani on sám netušil, jak brzy se stane hrdinou.

Po necelých třech minutách však přišla rychlá akce Feyenoordu, přízemní centr z levé strany proletěl kolem obránce a rozběhnutý Lingr jej poslal kolem bezmocně přihlížejícího gólmana do sítě. Šílel komentátor zápasu, v euforii byli fanoušci a erupce radosti tryskala i z českého hráče. Ten sundal dres a pelášil nadšený podél hřiště. Uběhly dvě minuty a sedmačtyřicet sekund od momentu, kdy vstoupil na hřiště.

Není to poprvé, co se mu podobný kousek povedl. Stačí se podívat na sociální sítě a statistiky OptaJohan, týkající se nizozemského fotbalu. Lingr tam vévodí žebříčku nejrychleji skórujících střídajících hráčů Feyenoordu. Zásah proti Groningenu se dostal na pomyslný bronzový stupínek. Pořadí vede trefa proti Heerenveenu, ta přišla už po čtyřiceti sekundách. Druhý v pořadí je pak Lingrův gól proti Vitesse po 160 sekundách hry.

Střelecky se ve čtvrtek večer prosadil také bývalý sparťan Dávid Hancko, jenž vyrovnal na 1:1. "První půle byla z naší strany špatná. Soupeř nám dělal problémy," uvedl po utkání pro ESPN Hancko. "Nakonec jsme ale skóre otočili a jsme ve finále. Jsem šťastný, že jsem k tomu pomohl gólem," dodal slovenský reprezentant.

Finále pohárové soutěže odehraje Feyenoord 21. dubna na domácím stadionu.