Líšeň si smluvně pojistila dlouholetého exsparťana Ulricha. Přeskočit v hierarchii Vajnera ale nebude lehké

Líšeň si smluvně pojistila dlouholetého exsparťana Ulricha. Přeskočit v hierarchii Vajnera ale nebude lehké

Líšeň, jež vstoupila do jarních bojů těsnou domácí porážkou s Viktorií Žižkov a v tabulce F:NL jí patří jedenáctá příčka, uzavřela zimní přestupové okno před pár dny oficiálním představením perspektivního gólmana Filipa Ulricha.

Největší progres udělá Sparta B, aspirantem na padáka je Varnsdorf, tuší Rodinger před startem druholigového jara

Teprve dvacetiletý brankář sice přišel do druhého největšího města Česka už loni v září, nicméně na podpisu smlouvy se s moravským oddílem dohodl až na začátku letošního roku.

S fotbalem začínal v Meteoru Praha, ale již v sedmi letech odešel na hostování do Sparty. Po třech letech hostování ho klub z Letné přivedl do svých řad natrvalo.

Záchranářská výzva pro trenéra Medynského. Bude dělat asistenta v druholigovém Žižkově

Prošel mládežnickými týmy a v patnácti letech nakoukl i do reprezentačního výběru hráčů do 16 let. Nejprve absolvoval v srpnu 2018 přátelské dvojutkání s Rumunskem, v prvním utkání sice zůstal mezi náhradníky, ale ve druhém odchytal celý zápas. V listopadu téhož roku se zúčastnil dalšího přátelského dvojzápasu, tentokráte s týmem Německa. V prvním duelu nastoupil mezi tři tyče a druhé utkání jistil záda svému kolegovi.

V sedmnácti letech nakoukl na několik zápasů sparťanské devatenáctky. Začátkem roku 2021 přidal další dvě reprezentační zkušenosti, v březnu nejprve kryl záda Matyáši Vágnerovi v utkání se Slovenskem a v červnovém zápase se stejným soupeřem odchytal druhý poločas, ve kterém náš tým vstřelil dvě branky a zvítězil celkově 3:1.

V sezoně 2021/22 ve svých 18 letech odchytal v 1. dorostenecké lize za mužstvo Sparty do 19 let celkem 24 utkání, ve kterých čtrnáctkrát udržel čisté konto. Další dva starty přidal v Juniorské lize UEFA pro hráče do 19 let proti celku MTK Budapešť.

Singhateh a spol. zpříjemnili narozeniny Janotkovi, Oulehla a spol. mají do střetu s Kroměříží o čem přemýšlet

V létě 2022 odešel na roční hostování do třetiligového týmu FK Loko Vltavín, kde se o místo v bráně dělil s o pět let starším Patrikem Štorcem, odchytal 15 zápasů v ČFL, jeden v MOL Cupu a zaznamenal tři čistá konta.

Po konci sezony a návratu do Sparty mu skončila smlouva a Filip se rozhodl pro velkou změnu. Přestěhoval se nedaleko Brna a pro novou kariéru se rozhodl také i díky pracovním povinnostem své přítelkyně.

V Líšni, která má před sebou páteční výjezd na půdu lépe postavené Příbrami, je však už druhou sezonu v řadě jedničkou třiadvacetiletý Tomáš Vajner, který dříve působil v Jablonci. Dostat se do základní sestavy "Marvanů" právě přes něj nebude rozhodně jednoduché.

Semafor F:NL: Zklamání ambiciózního Vyškova, dobrá práce béčka Sparty a "ligový“ souboj na Dukle!