Silná dvojka! Nevšová hraje kraj, ale hýčká někdejšího hráče Spartaku Moskva i nejlepšího střelce polské ligy

Silná dvojka! Nevšová hraje kraj, ale hýčká někdejšího hráče Spartaku Moskva i nejlepšího střelce polské ligy

Pokud se nezajímáte o fotbal ve Zlínském kraji, asi jste o Nevšové nikdy neslyšeli. Nicméně vesnice na východě Moravy se chlubí zajímavým týmem, který byl navíc v zimě doplněn o elitního střelce.

Nevšová hraje krajský přebor, a to i přes to, že jde o opravdu malou vesnici o zhruba pěti stech obyvatelích. Před jarní fází je na osmém místě, ambice má ale rozhodně vyšší. I proto, že v jejím kádru jsou jména, která mezi fotbalovými fanoušky rozhodně vzbuzují pozornost.

Největší hvězdou je bez debat Aleš Urbánek. V lize zářil na přelomu milénia v Sigmě Olomouc, odkud přestoupil do Spartaku Moskva. Po návratu do zdejších končin slavil titul se Spartou nebo Petržalkou. A proč Nevšová? Pochází ze Slavičína, tedy z města, které je těsně přilehlé Nevšové.

Kromě něj se ale v kádru objevují i další jména, která se objevila v profesionálním fotbalu. V zimě přišel gólman Erik Filípek, jenž prošel Trenčínem nebo Púchovem. V záloze hraje Petr Švach, který má na kontě skoro pět desítek startů v české druhé lize. Podobně je na tom Lukáš Kutra, ten pro změnu sbíral starty v dresu Nitry mezi slovenskou elitou.

NÁVRAT DO FOTBALU? TŘETILIGOVÝ UHERSKÝ BROD ZKOUŠÍ LIGOVÉHO STŘELCE, SITUACE JE NA MRTVÉM BODĚ

V lednu se k týmu připojilo další velké jméno, a sice střelec Róbert Demjan. „Rozhodl jsem se, že je pomalu čas kariéru ukončit. Přišla tahle nabídka, tak jsem na ni kývnul,“ popisoval pro eFotbal.cz jednačtyřicetiletý útočník.

Zkušeností má na rozdávání. A jen málokdo se v krajském přeboru může pochlubit kariérou jako on. Z domácí soutěže se přes Púchov a Trenčín dostal do Viktorie Žižkov, kde strávil několik let, avšak i kvůli zlomené noze nedopadlo angažmá dle představ.

Pak přišel osudový přesun, kdy v roce 2010 zdarma přešel do polského Podbeskidzie, tehdy druholigového. Lépe udělat nemohl. 193 odehraných utkání, 46 branek a 31 asistencí. K tomu v sezoně 2012/13 vítězství mezi prvoligovými střelci a ocenění Hráče i útočníka roku polské ligy v tom samém roce.

Po vynikající sezoně přišla odměna v podobě přestupu do belgického Beverenu. A to i přes to, že se o něj dle Sme.sk zajímaly kluby jako Wisla Krakov, Pogoň Štětín, Augsburg, Düsseldorf, Olympiakos Pireus nebo týmy z Asie.

Belgie mu ale nesedla, a tak se vrátil do Podbeskidzie, kde strávil další tři roky. Jakmile kariéra začala slábnout, vrátil se do Čech, kde hrál za Třinec či Znojmo. „Dokázal jsem toho celkem dost. Jediné, co mě mrzí, že nevyšla reprezentace, alespoň na jeden zápas. Ale jinak jsem celkem spokojený. Vyzkoušel jsem si Slovensko i zahraničí, takže vím, jak to funguje,“ dodal.

TĚŽKÁ FUŠKA PŘEROVSKÉHO TRENÉRA CHUDY: MUSÍ HRÁT ODCHOVANCI, HRÁČE PŘEPLÁCET NEBUDEME. PENÍZE V DIVIZI JSOU ZVRÁCENÉ

Minulý podzim strávil v Lednické Rovné ve čtvrté slovenské lize. Když se v zimě ozvala Nevšová, neváhal.

„Ve hře byly i rakouské nižší soutěže, zájem od tamních klubů byl, ale i kvůli dojezdové vzdálenosti a podobně jsem zvolil Nevšovou,“ prozradil. „Když mám volno, tak na trénink přijedu, ale připravuji se i s Považskou Bystricou, s nimi chodím trénovat.“

Od českého krajského přeboru očekávání nemá. Jak totiž sám řekl, jde do neznáma. „Nevím, co čekat. Uvidíme, co nabídne první zápas. Opravdu je to krok do neznámých vod,“ přiznal. Zatím se mu ale v novém dresu daří, v přípravě dal už pět branek.

Foto: 1. SC Znojmo FK