Posila, co přišla do Slavie zadarmo? Neuvěřitelná čísla, básní trenér Trpišovský. Chce vyrovnat Vrbův rekord

Posila, co přišla do Slavie zadarmo? Neuvěřitelná čísla, básní trenér Trpišovský. Chce vyrovnat Vrbův rekord

Vyprodaný Eden se těší na sobotní vršovické derby. Slavia, která bojuje o mistrovský titul a zatím je druhá, přivítá od 18:00 rivala z Ďolíčku. Jako úspěch berou sešívaní jen tříbodový zisk. Klokani na jaře nestačili jen na Plzeň. K pěti remízám přidali o minulém víkendu výhru nad Jabloncem. "Výsledkově se nám na ně dařilo, ale vždy to byly těžké zápasy. Je to houževnatý tým, který hraje nepříjemný fotbal. Loni dosáhli výborných výsledků, proti silným týmům jim to jde," vyhlíží derby trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Známý kouč ví, že hráči Bohemians jsou silní v soubojích a při standardkách. "Vpředu mají zajímavé hráče. Bude to podobné zápasům, co jsme tu proti Bohemians odehráli loni,“ předvídá Trpišovský.

Jeho trumfem může být kanonýr Václav Jurečka, který naposledy dvěma góly sestřelil Slovácko a posunul se do čela tabulky střelců. Proti Klokanům v uplynulé sezoně za čtyři zápasy skóroval sedmkrát. První letošní vzájemný souboj skončil v říjnu v Ďolíčku vítězstvím sešívaných 2:0. „Produktivita Václava je nevídaná. Už to budou dva roky, co přišel zadarmo. Jeho přínos je obrovský. Na začátku sezony se mu tolik nedařilo, ale už tehdy jsem říkal, že se dostane na čísla, co měl v loňské sezony," chválil útočníka kouč vicemistra.

"U něj je to jen o tom, aby mu to začalo padat. Podle xG a dalších metrik je lepší než v loňské sezoně. Má neuvěřitelná čísla, je to vzácný typ hráče, se kterým jsem spokojený. Pracuje skvěle s míčem i bez míče, má skvělá běžecká data. Dokáže rozhodovat zápasy, i když zrovna nehraje tak dobře. Je obrovsky přínosný a naučil se být univerzálnější. Je chytrý hráč, při rozborech skvěle vnímá detaily,“ chrlil chválu na nejlepšího střelce FORTUNA:LIGY Trpišovský.

Březnové ligové ankety ovládli slávista Jurečka a boleslavský kouč Holoubek

Dobrou zprávou pro sešívané je, že se k týmu naplno připojil Lukáš Masopust a je hodně reálné, že bude v nominaci. Jan Bořil začal s částečným tréninkem. "Kluci doléčili šrámy z reprezentací, David Zima je v plném tréninku. Zafeiris a Oscar vypadají velice dobře. Tým je kromě Ivana Schranze a Honzy Bořila kompletní,“ uzavřel Trpišovský.

Slavia prohrála jediný z posledních 19 vzájemných ligových zápasů a Bohemians v nejvyšší soutěži už šestkrát po sobě porazila při skóre 21:2. Na domácí půdě sešívaní prohráli jediný z posledních 31 duelů. Naposledy Slavia vyhrála doma ve vršovickém derby 6:0.

Unikát v ČFL! Slavia z Karlových Varů má více cizinců než jmenovkyně z Edenu. Žoldáky klub nebere

Bohemians naopak minule po 10 kolech zvítězili, na druhou stranu ale v lize 5x po sobě neprohráli. Na půdě soupeře v lize Klokani nezvítězili sedmkrát za sebou. Bohemians jsou spolu s Jabloncem s 10 nerozhodnými výsledky remízovými "králi" ligy. Slavia má s 18 inkasovanými góly nejlepší defenzivu ligy, Bohemians zase s 24 brankami nejhorší útok

Trenér Slavie Trpišovský si může připsat 191. vítězství v historii samostatné ligy, čímž by se vyrovnal rekordmanu Vrbovi.

Trenér Bohemians Jaroslav Veselý ale věří, že jeho tým konečně proti sešívaným zaboduje. "Víme, co nás teď čeká. Budou to hodně těžké zápasy proti Slavii a Spartě. Upřímně slyším, že neuděláme ani bod, ale pořád je to otevřené. Nejedeme na Slavii v roli beránků, byť víme, že se nám na ni nedaří a že bude favorit. Slavia je nejspíš jediný soupeř, proti němuž jsme neudělali ani bod za tu dobu, co jsem tady. Budeme věřit, že skončí i tato série," vyslovil své přání pro sobotní zápas.