Michalovce o víkendu mohou udělat další krok k záchraně, Straka ale možná nezůstane. Chtěl by do Afriky

Michalovce o víkendu mohou udělat další krok k záchraně, Straka ale možná nezůstane. Chtěl by do Afriky

Je to fotbalový cestovatel. František Straka v Michalovcích kroutí už své dvacáté klubové angažmá, podle všeho se ale ani na východě Slovenska neplánuje zdržet déle, než je bezpodmínečně nutné. Zemplín pod jeho vedením ještě neprohrál a v sobotu ho čeká další důležitý souboj v boji o záchranu proti Senici. Straka ale kouká dál než k nejbližšímu zápasu a hledá nové výzvy. Podle informací serveru isport.cz by si rád vyzkoušel africký fotbal.  

"Trenér do kabiny přinesl pozitivní energii a skvělé emoce. Ví, jak nás nakopnout, a stále opakuje, že musíme držet při sobě. Tvrdí, že úspěch je vždy dílem soudržného kolektivu a stále nám zdůrazňuje, že cíl je zachránit pro Michalovce nejvyšší soutěž. My si za tím cílem jdeme," řekl před sobotním duelem se Senicou záložník Filip Vaško.

STRAKŮV RECEPT NA BOJE O ZÁCHRANU. DŮLEŽITÉ JE NASTAVIT HLAVU. JAK TO DĚLÁM? TO NEPROZRADÍM

Od příští sezony ovšem Michalovce o Strakovu pozitivní energii mohou přijít. Trenér, který se v posledních letech stal specialistou na boje o záchranu, by si podle informací webu isport.cz rád otestoval africký fotbal. Údajně už zkoušel štěstí ve výběrovém řízení o post hlavního trenéra nigerijské reprezentace. V nabité konkurenci Straka ale neuspěl.

Hvězdný útočník Neapole Victor Osimhen tradiční Strakův tatarák po zápase neochutná, na černém kontinentě se ale rýsuje další zajímavá možnost. Trenéra nově hledá reprezentace Gambie, za kterou nastupuje i obránce ostravského Baníku Muhammed Sanneh.

"Pan Straka by se do Afriky svým entuziasmem a povahovými rysy do Afriky hodil. Ta velká hráčská ega nemůže trénovat každý," řekla pro isport.cz agentka s vazbami na africký fotbal Alexandra Vuová. Dotazy eFotbalu Vuová ponechala bez komentáře.

Zdroj: MFK Zemplín Michalovce