Strakův recept na boje o záchranu. Důležité je nastavit hlavu. Jak to dělám? To neprozradím

Strakův recept na boje o záchranu. Důležité je nastavit hlavu. Jak to dělám? To neprozradím

František Straka potvrzuje, že je trenérem pro vypjaté boje ve spodku tabulky. Když na Slovensku přebíral o záchranu bojující Michalovce, tým neměl na kontě ani jedno vítězství a byl jedním z hlavních adeptů na přímý sestup z nejvyšší soutěže. Stačily tři kola a celek z východního cípu země má o sedm bodů víc a bojuje o to, aby se vyhnul zrádné baráži.

Michalovce hned v prvním duelu pod Strakou v obraly o body druhou Žilinu a ve třech ligových zápasech ještě neprohrály. “Za takhle povedený start jsem moc rád. Hra u dna tabulky je hodně o psychice a chtíči vyhrávat. Jde o taktiku, nasazení, ale i štěstí, které k fotbalu patří. Rozhoduje hlava, kterou se v týmu dokázalo dobře nastavit. V týmu vládne pokora, protože víme, že nemáme nic v kapse,” řekl Straka v rozhovoru pro slovenský Denník Šport.

EMOTIVNÍ STRAKA PO PREMIÉŘE NA LAVIČCE MICHALOVCŮ. PENALTA BYLA VÝSMĚCH, JAVORČEK SE EXCELENTNĚ SKÁCEL, ZKRITIZOVAL HRÁČE I ROZHODČÍ

Michalovce pod Strakou výrazně vylepšili defenzivu. Zatímco v prvních dvaceti kolech inkasovali 40krát, ve třech ligových duelech s českým koučem na lavičce dostali jen dvě branky. “Jsme na dobré cestě. Ze tří zápasů máme sedm bodů a mohli jsme jich mít devět. V Žilině nás ale o výhru připravila sporná penalta,” zmínil Straka situaci z nastavení druhé půle.

Bývalý reprezentační obránce se v posledních letech vyprofiloval jako trenérský specialista na boje o záchranu. V čem tkví jeho kouzlo? “Nemám žádný proutek, kterým bych týmy na počkání zachraňoval. Jde hlavně o to, aby si hráči věřili. Aktuální nastavení psychiky hráčů je velmi důležité, určitě ale nebudu prozrazovat, co jsem s hráči dělal. Nechám si to pro sebe,” uvedl pětašedesátiletý trenér.

SOUBOJ ČESKÝCH TRENÉRŮ NA SLOVENSKU VYHRÁL STRAKA. UHRINŮV TÝM DOSTAL NA LOPATKY I ODPADLÍK ZE SLAVIE

Michalovce nyní čeká východoslovenské derby s Košicemi, na které v tabulce skupiny o záchranu ztrácí pouhých pět bodů. Rozjetý Zemplín ale nečeká nic jednoduchého, Košice neprohrály již čtyřikrát za sebou.

“Proti Košicím chceme udělat další krok. Jsme na určité cestě, která je velmi dlouhá. Pokud však budeme pokračovat nastaveným tempem dál, věřím tomu, že zdárně dojdeme do cíle,” uzavřel bývalý trenér Sparty, Slavie i české reprezentace.

Zdroj: MFK Zemplín Michalovce