Rekordní bodový odečet poslal Vitesse do druhé ligy. Klub neplnil finanční požadavky a přišel o 18 bodů

Rekordní bodový odečet poslal Vitesse do druhé ligy. Klub neplnil finanční požadavky a přišel o 18 bodů

Nizozemský prvoligový klub Vitesse Arnhem se v pátek dozvěděl špatnou zprávu. Licenční komise nizozemského fotbalového svazu (KNVB) mu odečetla 18 bodů za opakované neplnění finančních požadavků licenčního řádu. Pro tým to znamená jistý sestup z Eredivisie.

KNVB v oficiálním prohlášení uvádí, že "výše sankce je založena na mimořádné závažnosti a rozsahu porušení licenčního řádu soutěže". Vitesse údajně během vyšetřování možných přestupků proti pravidlům poskytovalo nepřesné informace a aktivně zatajovalo informace, které byly pro vyšetřování důležité.

SEJK MÁ FORMU JAKO HROM. ŽE BY BYL ÚTOČNÍKEM ČÍSLO JEDNA VE SPARTĚ, NA TO HO NEVIDÍM. NIZOZEMSKO MU SEDÍ, HLÁSÍ EXPERT

Nelze vyloučit, že na tým z příhraničního města budou uvaleny další sankce. Výbor KNVB by chtěl v příštích týdnech prošetřit další možná provinění a očekává, že mu vedení klubu poskytne plnou součinnost.

Vitesse ve 30 zápasech letošní sezony Eredivisie čtyřikrát zvítězilo, pětkrát remizovalo a 21krát prohrálo. Po odečtu bodů se nachází na posledním 18. místě tabulky s jedním minusovým bodem. Do konce soutěže mu zbývá odehrát čtyři utkání.

Celek z Arnhemu působil v Eredivisii bez přerušení 35 let. Klub se rozhodl, že se proti rozhodnutí neodvolá, aby mohl působit nadále alespoň v druhé lize. "Je to černý den, ale krutá realita. Jsme nesmírně šťastní za to, že jsme dostali možnost udržet si licenci, protože i to viselo na vlásku," uvedl dočasný generální manažer klubu Edwin Reijntjes.