Kdo je ve hře o zisk trofeje pro krále kanonýrů v LaLize? Bellingham, Lewandowski, ale i méně známá jména

Kdo je ve hře o zisk trofeje pro krále kanonýrů v LaLize? Bellingham, Lewandowski, ale i méně známá jména

Víkendové El Clásico vyznělo výsledkově lépe pro Real Madrid, který se tak výrazně přiblížil zisku mistrovského titulu v LaLize. Ani tento fakt však nemusí znamenat, že ve svých řadách ukrývá nejlepší palebnou sílu ve španělské nejvyšší soutěži. Aktuální ročník se pozvolna blíží ke svému konci a my už můžeme identifikovat jména, která mají nakročeno k trofeji pro krále kanonýrů. Kdo by mohl letos ovládnout Pichichi a sesadit případně z trůnu loňského vítěze Roberta Lewandowského?

Sezonu 2022/2023 ovládl s přehledem polský reprezentační kanonýr s třiadvaceti přesnými ligovými zásahy. Nechybí ani mezi letošními adepty, avšak za lídry zaostává. V elitní desítce nechybí například s třinácti přesnými zásahy právě Robert Lewandowski s Antoinem Griezmannem a Vinicius Júniorem, o gól více pak mají Gorka Guruzeta s Bilbaa a Álvaro Morata z Atlética Madrid.

5) Borja Mayoral (Getafe) – 15 golů

Produkt mládežnické akademie Realu Madrid vykazuje v této sezóně výbornou formu, o čemž dokládá patnáct přesných zásahů v LaLize. V barvách Bílého baletu se příliš herně neprosadil a po četných hostováních nakonec zakotvil v Getafe, kde patří ke klíčovým tvářím týmu. Svými góly se výraznou měrou postaral o to, že tento klub nemusí bojovat o záchranu mezi španělskou elitou.

Foto: Getafe CF

4) Alexander Sørloth (Villarreal) – 15 golů

Počet vstřelených branek u nejlepších střelců LaLigy poukazuje na fakt, že je tato soutěž plná kvalitních jmen umějících si poradit v koncovce. Někdejší součástka Crystal Palace či Lipska se pořádně chytla až ve Španělsku, kde patří k zajímavým střelcům Žluté ponorky. Vedení Villarrealu si od přítomnosti norského legionáře mnohé slibuje a doufá, že si konzistentní výkony přenese i do další sezony.

Foto: Villarreal CF

3) Ante Budimír (Osasuna) – 16 golů

Chorvatský veterán by s ohledem na věk již mohl konstatovat, že má svá nejlepší léta za sebou, ale statistiky by s tím mohly rozporovat. Hrdina Osasuny z konce minulé sezóny je důležitým mužem týmu i v té právě probíhající. Šestnáct přesných zásahů je velmi výborný průběžný výsledek a Budimír je rázem jedním z aspirantů na korunku pro krále střelců.

 

Foto: CA Osasuna

2) Jude Bellingham (Real Madrid) – 17 golů

Tenhle nákup vyšel Realu Madrid na výbornou. V létě minulého roku jej získal z Borussie Dortmund a anglický záložník se ihned stal klíčovou tváří týmů. Střílí nemalý počet branek, ale důležité je, že je střílí v důležitých zápasech, tak jako třeba o víkendovém El Clásiku, kdy rozhodl o výhře svého týmu až v nastavení. Fanoušci jsou z Bellinghama nadšeni a směle hlásí, že je to jeden z adeptů na zisk Zlatého míče v nadcházejících letech.

Foto: ČTK / AP / Jose Breton

1) Artem Dovbyk (Girona) – 18 golů

Ukrajinský reprezentační útočník zatím vládne tabulce střelců s osmnácti přesnými zásahy. Je jedním ze strůjců překvapivé cesty Girony v aktuálním ročníku LaLigy. Kdo by to byl řekl před začátkem sezóny, že právě Girona bude dlouhou dobu ve hře o mistrovský titul a může se kvalifikovat do Ligy mistrů. Nejdražší posila v historii klubu se vyplácí a rýsuje se navíc scénář, že v létě bude o služby Dovbyka na přestupovém trhu nebývalý zájem.

Foto: Girona FC