Spartu ve finále poháru vyzve Plzeň. Viktoria si proti Zlínu zastřílela, zářil Chorý, parádou se blýskl Červ

Plzeň vyhrála ve středečním semifinále MOL Cupu nad Zlínem jasně 3:0 a ve finále domácího poháru se utká se Spartou. Třetí tým ligové tabulky neměl v duelu se čtrnáctým Zlínem problém a potvrdil roli favorita. Dvěma trefami se blýskl kanonýr Tomáš Chorý, jedním parádním zásahem se prezentoval záložník Lukáš Červ. Přesný termín zápasu dosud nebyl oficiálně potvrzen, duel by se měl odehrát 22. května. Západočeši coby hůře postavený tým v pohárovém koeficientu za posledních pět let budou finále hostit na svém stadionu.

Do utkání ovšem vstoupil aktivněji jeho soupeř, jenž se už v šesté minutě radoval z první trefy. V úvodu skvěle hrající Cheick Souaré přichystal ze strany fantastický pas do pokutového území, v němž se nacházel připravený Chorý, který z první umístil míč nechytatelně pod břevno. První poločas byl v jednoznačné režii domácích, což vedlo ve 26. minutě k další velké šanci. Lukáš Kalvach ale po skvělé zasekávačce tvrdou ranou zlínskou branku přestřelil. Mrzet jej to příliš nemuselo, neboť po půlhodině hry předvedl skvělou individuální akci Červ, jenž téměř z poloviny hřiště proběhl až k vápnu soupeře, odkud tvrdou střelou k levé tyči skóroval.

I do druhé půle vstoupila lépe Viktorka a už v 51. minutě musela Ševce zachránit tyč, kterou orazítkoval technickým projektilem Chorý. O sedm minut později už ovšem 29letému útočníkovi nic nezabránilo ve vstřelení druhé trefy. Gólovou akci rozjel Pavel Šulc přihrávkou na pravou stranu na volného Červa, ten chytře našel před brankou právě Chorého, jemuž stačilo doťuknout míč do sítě. Zlín se k první větší příležitosti nadechl až po 70 odehraných minutách. Slibný pokus od střídajícího Vukadina Vukadinoviče ale skvěle zlikvidoval Martin Jedlička, přičemž po následném rohovém kopu uchránil domácím čisté konto na brankové čáře Robin Hranáč.

Postup přes Zlín fotbalisty Plzně zároveň nasměroval k účasti v kvalifikaci příštího ročníku Evropské ligy. I kdyby ve finále podlehli Spartě, přešla by na ně účast v druhé nejkvalitnější klubové soutěži UEFA, protože už nyní mají skoro jisté třetí místo v lize.

MOL Cup, semifinále

PLZEŇ - ZLÍN 3:0 ONLINE ZDE

Branky: 6. a 58. Chorý, 32. Červ. Rozhodčí: Rouček - Caletka, Machač - Machálek (video). ŽK: Černín, Fantiš, Janetzký (všichni Zlín). Diváci: 7584.
Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic (81. Havel), Kalvach, Červ, Souaré (85. Cadu) - Šulc, Mosquera (70. Vydra) - Chorý (85. Metsoko). Trenér: Koubek.
Zlín: Dostál - Fantiš (77. Cedidla), Kolář, Simerský, Černín, Čelůstka - Slončík (65. Vukadinovič), Janetzký (65. Bužek), Nombil (81. Didiba), Načkebija - Ikugar (65. Schánělec). Trenér: Červenka.