Blíží se velký návrat slavné značky? Dukla má první postupový mečbol. Chceme rozhodnout doma, velí kouč

Blíží se velký návrat slavné značky? Dukla má první postupový mečbol. Chceme rozhodnout doma, velí kouč

Tři kola zbývají do konce druhé ligy a pražská Dukla má stejný počet možností, kdy může dotáhnout do konce svůj postupový plán. Tým z Julisky se naposledy představil v nejvyšší soutěži v sezoně 2018/19 a pokud v nedělním utkání proti Prostějovu zvítězí, bez ohledu na další výsledky si s předstihem zajistí postup mezi elitu. Definitivu sestupu naopak může na opačném pólu získat Kroměříž.

Dukla vyhrála čtyři z posledních pěti zápasů, do karet Pražanům nahrálo i klopýtání Vyškova. Pražané mají v čele tabulky před třetími Moravany již sedmibodový náskok. Na druhou příčku poskočila po sérii sedmi vítězství olomoucká rezerva, která ztrácí na Duklu pět bodů, ale do nejvyšší soutěže kvůli účasti áčka Sigmy v lize postoupit nemůže.

Pražský celek má tři postupové "mečboly", proměnit chce hned ten první. V podzimním vzájemném duelu s Prostějovem venku na stadionu v Holicích zvítězil 2:1. Dukle bude počtvrté scházet hlavní trenér Petr Rada, který si odpykává tříměsíční disciplinární trest za rasistickou urážku.

Baráž by byla nádherná a přeskočit Vyškov výborné a výhodné zároveň, hlásí jeden z hrdinů Táborska

Celek z Julisky v roce 2019 sestoupil z nejvyšší soutěže a od té doby marně usiloval o návrat mezi elitu. "Chybí nám už jen poslední malý krůček. Chceme to v neděli dotáhnout," řekl klubové televizi zkušený obránce Tomáš Vondrášek. "Chceme vyhrát a rozhodnout to u nás na Julisce," doplnil asistent trenéra Jiří Vágner, který při zápasech zastupuje Radu. "Máme to ve svých rukách, koukáme se jenom na sebe," dodal.

Na podporu fanoušků sází také další z hráčů Lukáš Matějka. "Fanoušci jsou super, doufám, že to společně dotáhneme do konce," svěřil se Matějka klubové televizi.

Vedle postupujícího může 28. kolo definitivně určit i dva účastníky baráže o nejvyšší soutěž. Velmi blízko k ní mají třetí Vyškov a čtvrté Táborsko, které je o bod zpět. Ztráta páté Chrudimi na Jihočechy narostla už na sedm bodů. Olomoucká rezerva se do konečného pořadí pro baráž nepočítá, účast v boji o nejvyšší soutěž tedy případně přejde na další celek v tabulce.

Další brněnské překvapení: peníze za Krejčího dostane Bartoněk. Nevěřím, že bude Zábranský jen jako loutka, tvrdí expert

O hodně bude hrát v neděli i Prostějov, který se po vítězství nad Příbramí na předposledním místě tabulky bodově dotáhl na středočeského soupeře a výrazně oživil naděje na udržení. Naopak nováček z Kroměříže ztrácí na samém dně tabulky už sedm bodů na nesestupovou pozici a je blízko návratu o soutěž níž.