Brankář Fendrich zmizel po velké šanci Pardubic v kabině. Proč? Musel jsem si vyměnit čočku, vysvětlil po zápase

Brankář Fendrich zmizel po velké šanci Pardubic v kabině. Proč? Musel jsem si vyměnit čočku, vysvětlil po zápase

Nevídané situaci přihlíželi v duelu s Pardubicemi fanoušci na jablonecké Střelnici. Domácí v úvodu zápasu přestáli několik šancí východočeského celku, po půl hodině ale z ničeho nic přišli o gólmana. Vilém Fendrich po jednom ze soubojů ve vápně rychle odběhl do kabiny a vrátil se až po pár minutách. Na tiskové konferenci po zápase prozradil, že za jeho náhlé zmizení mohla vypadlá kontaktní čočka.  

Fendrich hřiště opustil ve chvíli, kdy Jablonec přestál největší šanci Pardubic v celém zápase. Laurent Kissiedou napálil míč za indisponovaného gólmana Severočechů, jeho ránu z brankové čáry ale vyhlavičkoval záložník Miloš Kratochvíl.

„Jak jsem ve vápně boxoval míč, tak jsem si dal hlavou o rameno soupeře a vypadla mi kontaktní čočka. Rychle jsem proto sprintoval do kabiny a hledal jsem náhradní. Nakonec to nebyl žádný problém, ale ještě se mi to nestalo,“ popsal netradiční moment Fendrich.

VÝHRA NAD PARDUBICEMI? SLABÁ NÁPLAST, CHTĚLI JSME VÍC, PŘIZNAL TRENÉR JABLONCE. LÁTALA ZASKOČIL RARITOU VLASTNÍ GÓLMAN

„Celá situace mě dost překvapila. Vůbec jsem nečekal, že by se to mohlo stát. Naštěstí si na zápasy nosím náhradní páry čoček. Bez nich bych toho totiž moc neviděl, mám tři a půl dioptrie,“ dodal bývalý gólman Hradce Králové nebo Opavy.

Všichni aktéři na hřišti podle Fendricha celou situaci vzali s nadhledem. „Když jsem přicházel zpátky, tak na mě někdo z pardubických fotbalistů křičel, že na ně čočky stejně nepotřebuju. Všichni to vzali v nadsázce,“ líčil třiatřicetiletý brankář.

S KÝM SE MOHOU V LÉTĚ LOUČIT SPARTA SE SLAVIÍ? SMLOUVY DOBÍHAJÍ HLAVNĚ MARODŮM

Celá situace ho vůbec nevyvedla z míry. V duelu nakonec zlikvidoval všech pět střel Východočechů a výrazně tak pomohl Jablonci k výhře 3:0 a definitivní jistotě záchrany. „Je to obrovská úleva. Pochopitelně nikdo nechce hrát do posledního kola o padáka v nejistotě, jestli ještě bude hrát baráž, nebo ne. Teď už z nás stres může spadnout. Snad to dohrajeme s čistou hlavou a fotbal si užijeme,“ řekl na tiskové konferenci po zápase.

Fendrich celou sezonu trpělivě čekal na šanci za týmovou jedničkou Janem Hanušem. Poprvé do zápasu naskočil až v nadstavbě a ve třech záchranářských kláních pomohl týmu k sedmi bodům. Výrazně se tak podepsal pod jistotu setrvání v nejvyšší soutěži.

„Mrzí mě, že jsem se do brány nedostal dřív, protože jsem se cítil dobře. Šance přišla aspoň takhle. V podstatě chytám v těch nejtěžších zápasech a mám radost, že jsem týmu mohl pomoct k záchraně. Pro mě je to velké psychické plus,“ řekl na tiskové konferenci poté, co vychytal první čisté konto v sezoně.

Zdroj: FK Jablonec