Zůstane na De Kuip, nebo si ho Slot stáhne na Anfield? Hancko komentuje zvěsti o Liverpoolu

Zůstane na De Kuip, nebo si ho Slot stáhne na Anfield? Hancko komentuje zvěsti o Liverpoolu

2022 Sparta Praha, 2023 Feyenoord Rotterdam a 2024 FC Liverpool? V případě slovenského reprezentačního obránce a jedné z defenzivních osobností Eredivisie Dávida Hancka (26) by klidně mohl nastat i takový scénář.

Sparta může překonat bodový rekord Slavie. Nejvíc se obávám sestavy, bude problém najít 11 kluků, přiznává Priske

Někdejší obránce Žiliny či Fiorentiny byl totiž spojován se slavnou značkou z města The Beatles již v době, kdy se ještě nevědělo, že ji od letošního léta přebere jeho nadřízený z posledních dvou ročníků Arne Slot.

Pětačtyřicetiletému nizozemskému odborníkovi, jenž vedl klub z Rotterdamu od roku 2021, premiérovou zahraniční výzvu moc přeje. Hráčsky pod ním totiž neskutečně vyrostl a i z toho důvodu na něj nedá dopustit...

Frustrace z dlouhodobého zahřívání lavičky? Simič urazil sudího a druholigovému Eibaru už nepomůže

"Přeju mu to a myslím si, že je předurčen k úspěchu. Už to, že byl ve Feyenoordu i tuto sezonu, je pro mě trochu překvapení, protože je vynikající. Nemůžu říct, že změnil můj pohled na fotbal, ale tolik, kolik mě za ty dva roky naučil, za to mu můžu pouze děkovat. Je to kouč světových kvalit a dokáže držet kabinu pohromadě. Vždy jsem z něj cítil respekt a trochu strach. On byl tou hlavní postavou a co řekl, to platilo. Po fotbalové stránce je neuvěřitelný. Každá příprava na zápas mi dala neskutečnou sebedůvěru. I když jsme hráli proti gigantům, věděl jsem, že jsme do detailu připravení a máme různé varianty," vyznal se exsparťan, jehož slova nabídl server sport.aktuality.sk.

S Anfieldem je však dlouhodobě spojováno i jeho jméno. Tím spíš, když už světová média spekulují, jakou z opor Feyenoordu si asi bývalý stratég Cambuuru i Alkmaaru na ostrovy vytáhne...

Navas pomohl pozvednout Kostariku na nejvyšší úroveň. Po 16 letech ale končí a Copa América už bude bez něj

"Vtipkovali jsme o tom s agentem Branislavem Jašurekem (říkal, že Hancko půjde tam, kam Slot, pozn. red.), ale samozřejmě, kdybych mohl působit v jednom z nejlepších klubů na světě a hrát pod ním, tak by to byl pro mě sen. Pokud jde o můj přestup, hraje tam roli hodně věcí, stejně jako mě musí chtít i ten klub, ale nyní je zbytečné se nad tím pozastavovat. Soustředím se na Euro, to je pro mě teď to hlavní," poodkryl současné priority.

To, že je spojován s evropskými giganty, však úplně z hlavy vymazat nejde. "Vždy se to snažím brát jako pozitivní věc, která mě potkala, nebo i jako motivaci. Když se to zakládá na pravdě, snažím se ukázat, že na to mám a soustředit se jen na fotbal a myslet na nejbližší zápas. To je přesně to, co mě posouvá dopředu," informoval Hancko.

Kabongo už pod Skuhravým dohrál, na startu přípravy se má mládežnický reprezentant znovu hlásit v Belgii

Ten už na v průběhu května pronesl, že přinejhorším zůstane v Rotterdamu, kde se mu daří, kde ho mají rádi fanoušci, kde je vyprodaný každý duel a kde si zahraje Ligu mistrů. "Nevnímám to tak, že bych musel přestoupit," doplnil. Pokud by se ale přeci jen hrálo s jinými kartami, žádaný obránce by nedodržel smlouvu o čtyři roky. Podepsáno má totiž až do června 2028.

Feyenoord si ho mimochodem kupoval před necelými dvěma lety z Letné za něco málo přes 8 milionů eur. Aktuálně u něj svítí na transfermarkt.com suma 35 milionů eur, což je více než čtyřikrát víc.

TOP obránci v lize bez smluv? Šla by z nich postavit nadstandardní čtveřice!