Sparta, Slavia, Baník a Liberec. Calzona bere na Euro pouze čtyři zástupce FORTUNA:LIGY

Sparta, Slavia, Baník a Liberec. Calzona bere na Euro pouze čtyři zástupce FORTUNA:LIGY

Čtyři hráče z české ligy zařadil trenér slovenské reprezentace Francesco Calzona do konečné nominace na mistrovství Evropy v Německu. Jsou jimi záložník Tomáš Rigo z Baníku Ostrava, útočníci Ivan Schranz ze Slavie, Lukáš Haraslín ze Sparty a Ľubomír Tupta z Liberce. Slávistický obránce Michal Tomič přišel o šanci kvůli zranění, na poslední chvíli pak vypadl také záložník Dominik Hollý z Jablonce.

Tomič byl v širší nominaci. Italský kouč však ještě před zúžením kádru uvedl, že pětadvacetiletý hráč se nestihl zotavit ze svalového zranění, které si přivodil v závěru klubové sezony. Naopak Hollý měl velkou naději, Calzona v jeho případě učinil konečné rozhodnutí až dnes ráno.

NOMINACE NA EURO 2024: PODÍVEJTE SE, JAK VYPADAJÍ SOUPISKY VŠECH TÝMU NA ME V NĚMECKU

Z širšího kádru, který absolvoval přípravný kemp v rakouském Bad Erlachu a porazil tam San Marino (4:0), trenér vyřadil také brankáře Dominika Takáče, obránce Matúše Kmetě a středopolaře Jakuba Kadáka.

Překvapením v nominaci je Rigo, který prošel také pražskou Slavií a Vlašimí. Ve své premiéře proti San Marinu se mu hned podařilo skórovat a kouče přesvědčit. V utkání se trefil také sparťan Haraslín, který byl v kvalifikaci nejlepším střelcem týmu. Na třetí pokus se dostal do závěrečné nominace záložník Matúš Bero z Bochumi.

Nominace Slovenska na mistrovství Evropy:

Brankáři: Martin Dúbravka (Newcastle United), Marek Rodák (Fulham), Jindřich Ravas (New England).

Obránci: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Norbert Gyömbér (Salernitana), Denis Vavro (FC Kodaň), Milan Škriniar (Paris Saint-Germain), Adam Obert (Cagliari), Dávid Hancko (Feyenoord Rotterdam), Vernon De Marco (Hatta Club), Sebastián Kóša (Trnava).

Záložníci: Matúš Bero (Bochum), Juraj Kucka (Slovan Bratislava), Tomáš Rigo (Baník Ostrava), Patrik Hrošovský (Genk), Stanislav Lobotka (Neapol), Ondrej Duda (Hellas Verona), László Bénes (Hamburk).

Útočníci: Dávid Ďuriš (Ascoli), Tomáš Suslov (Hellas Verona), Ivan Schranz (Slavia Praha), Róbert Boženík (Boavista Porto), David Strelec (Slovan Bratislava), Ľubomír Tupta (Slovan Liberec), Leo Sauer (Feyenoord Rotterdam), Lukáš Haraslín (Sparta Praha).