Naděje fanoušků Barcelony na návrat Guardioly vyhasla: Tyto dveře jsou uzavřeny, nechal se slyšet taktik

Naděje fanoušků Barcelony na návrat Guardioly vyhasla: Tyto dveře jsou uzavřeny, nechal se slyšet taktik

Říká se, že naděje umírá poslední, ale alespoň špetka jí musí být, aby víra nevyhasla. Asi tak by se mohli cítit fanoušci Barcelony po vyjádření trenéra Pepa Guardioly na možnost, zda by se mohl někdy vrátit na Camp Nou. Studená sprcha téměř pro každého Katalánce, neboť poslední roky přihlíží spíše trápení svého milovaného klubu zaviněného špatným hospodařením z minulosti.  

Třiapadesátiletý taktik neunikl drobnohledu novinářů na golfovém turnaji Legends Trophy a ochotně zodpověděl několik dotazů z řad přítomných. Jedna otázka mířila i na jeho možný návrat do Barcelony, což ostatně bylo v minulosti předmětem spekulací nesčetněkrát.

„Tyto dveře jsou zavřeny,“ nechal se slyšet chladně Guardiola, který na Etihad Stadium disponuje zajímavým kádrem.  I proto se poměrně často stává, že Barcelona o tamní tváře usiluje na přestupovém trhu, aktuálně je spojována s Bernardem Silvou. Ve hře je také budoucnost Joãa Cancela, který na Camp Nou v uplynulé sezoně hostoval.

MILIONY PRO HVĚZDU MANCHESTERU CITY! FODEN BUDE NEJLÉPE PLACENÝM ANGLICKÝM HRÁČEM V HISTORII

„Barcelona nikdy nevolala. V posledních letech se o tom hodně mluvilo, ale nikdo nám nevolal. Doufám, že zůstane. Je pro nás zásadním hráčem. Klenot jako hráč i jako člověk,“ zaznělo z úst Guardioly na adresu Silvy, kterého by si Citizens rádi ponechali.

V případě Cancela by ale k dohodě mohlo dojít, neboť Barcelona by jeho hostování ráda přetavila v trvalý přestup. „Oba kluby budou jednat a budeme se snažit najít nejlepší možné řešení. Pokud chce zůstat v Barceloně a oba kluby se dohodnout na přestupové částce, bude hrát znovu za Barcelonu. Je ale naším hráčem, a pokud se nepodaří najít dohodu, bude se muset vrátit na předsezonní přípravu,“ uzavřel kouč aktuálního mistr Premier League.

Foto: Manchester City FC