Liberec ulovil zajímavou posilu do zálohy. Kováč si vymodlil mladíka, se kterým pracoval už v Pardubicích

Liberec ulovil zajímavou posilu do zálohy. Kováč si vymodlil mladíka, se kterým pracoval už v Pardubicích

Fotbalista Marek Icha přestoupil ze Slavie do Liberce, s nímž podepsal smlouvu do roku 2028. Pražané mají na dvaadvacetiletého obránce či záložníka, který poslední dvě sezony strávil na hostování v Pardubicích, předkupní právo. Kluby o tom informovaly na svých webech.  

"Doufám a věřím, že odehraju co nejvíc zápasů a že pomůžu týmu, abychom hráli na horních příčkách tabulky. Chceme evropské poháry a cíl je se rovnat nejlepším týmům v Česku," řekl Icha. Většinovým majitelem Slovanu se počátkem dubna stal ambiciózní podnikatel Ondřej Kania.

O HLAVATÉHO SE ZAJÍMALA I PLZEŇ, PŘIZNAL SPORTOVNÍ MANAŽER PARDUBIC. KAM POVEDOU DALŠÍ KROKY DAŇKA NEBO KINSKÉHO?

Icha může hrát na kraji obrany, nejlépe se ale cítí na pozici defenzivního záložníka. "Řekl bych, že rád hraju s balonem. Myslím, že jsem celkem běhavý hráč, který pomáhá týmu a nebojí se chodit do rozehrávky nebo rozdávat přihrávky," uvedl reprezentant do 21 let.

V Liberci se potká s koučem Radoslav Kováčem, jenž ho vedl už v Pardubicích. "Jde o hodně lidského trenéra, snaží se být k hráčům upřímný, což je velmi důležité. Říká vše na rovinu, hráli jsme pod ním v Pardubicích skvělý fotbal a určitě to bude pokračovat i v Liberci," prohlásil Icha.

V první lize dosud odehrál 52 zápasů, v nichž vstřelil čtyři branky. Za Slavii si v nejvyšší soutěži připsal tři starty, zbytek v Pardubicích. "Marek je mladý a pracovitý hráč s výborným charakterem, o kterého byl velký zájem i z jiných klubů. Proto jsme rádi, že se nám s ním podařilo dohodnout na dlouhodobé smlouvě. Věřím, že u nás najde ideální podmínky pro svůj další fotbalový rozvoj. Oceňujeme také konstruktivní přístup ze strany Slavie, se kterou jsme se domluvili na Markově přestupu," podotkl sportovní ředitel Severočechů Theodor Gebre Selassie.

Zdroj: SK Slavia Praha