Další trenérská změna ve druhé lize. Varnsdorf dal šanci kouči, který byl u historického úspěchu

Další trenérská změna ve druhé lize. Varnsdorf dal šanci kouči, který byl u historického úspěchu

S trenérskými změnami ve druhé lize se během léta roztrhl pytel. Po Brnu a Chrudimi má nového kouče také Varnsdorf. Na jeho lavičce skončil Miroslav Holeňák a vedení se rozhodlo vsadit na Ivana Kopeckého, který byl v minulosti u největšího úspěchu varnsdorfského fotbalu. Kopecký podepsal v klubu roční smlouvu. „Na spolupráci se těším. V pauze jsem se hlavně věnoval sebevzdělávání a sledování utkání, hráčů především v profesionálních soutěžích," prohlásil kouč.

Ivan Kopecký v devadesátých letech odehrál tři prvoligové sezony v dresu Drnovic, působil také v první slovenské lize v dresu Trenčína. Hráčskou kariéru Kopeckého pak ukončilo zraněné koleno, na fotbal nezanevřel a začal s trenéřinou. Působil třeba v Čáslavi, Teplicích, vedl Jihlavu či Opavu. Několikrát byl asistentem úspěšného trenéra Zdenka Frťaly.

V sezoně 2014/2015 stál Kopecký u historického postupu Varnsdorfu do nejvyšší soutěže, prostředí v klubu tak dobře zná. Naposledy působil jako asistent trenéra v Baníku Ostrava a následně v libereckém Slovanu, kde skončil před minulou sezonou. Úvodní trénink povede v úterý 18. června.

"Na Varnsdorf vzpomínám jen v dobrém. Tehdy jsem působil jako hlavní trenér U21 a současně jako asistent trenéra Frťaly. V té sezoně se nám podařil vykopat postup do první ligy. Byl to velký úspěch jak pro klub, tak pro celé město. Sice to nakonec nedopadlo, ale ten moment se nezapomíná," svěřil se Kopecký.

Historický úspěch a rekordní počet bodů nestačil. Chrudim kouči nenabídla nový kontrakt

Po očku v minulé sezoně sledoval, jak si Varnsdorf vedl. "Sledoval jsem klub, jeho hru a výsledky. Stejně jako jiné týmy z první a druhé ligy. V uplynulé sezóně se tým prezentoval atraktivním stylem hry, podařilo se zapracovat mladé hráče do sestavy a zachránit druholigovou soutěž," pochválil práci svého předchůdce Holeňáka.

Za velkou výhodu považuje fakt, že už v klubu působil a dobře zní tamní prostředí. Jako první úkol si dal poznat aktuální hráčský kádr. "Pak začneme s panem Gabrielem a realizačním týmem pracovat na jeho doplnění před začátkem soutěže," naplánoval si. Ohledně hráčských změn zatím moc konkrétní nebyl. "V tuto chvíli si chci s každým popovídat a analyzovat hráče, kteří přípravu zahájí a následně doplňovat kádr podle vhodné typologie hráčů," uvedl pouze v obecné rovině. Stejně tak se jedná o složení realizačního týmu.

Zbrojovka oznámila jméno nového trenéra. Po dvou sezonách v Žilině přichází do Brna Hynek