Je Hanckův přestup v ohrožení? Vím, že si mě nemůže dovolit každý klub, přiznává bývalý sparťan. Feyenoord miluje

Je Hanckův přestup v ohrožení? Vím, že si mě nemůže dovolit každý klub, přiznává bývalý sparťan. Feyenoord miluje

Dávid Hancko je po po skvělé sezoně jedním z nejžádanějších hráčů Feyenoordu. Bývalý obránce pražské Sparty si ale uvědomuje, že přestupová částka, kterou za něj rotterdamský celek požaduje, může výrazně ovlivnit zainteresované kluby.  

Podle spekulací Feyenoord za defenzivního univerzála požaduje přes 30 milionů eur. “Ta částka je opravdu zhruba taková. Je mi proto jasné, že se výrazně zužuje výběr klubů, které by si mě mohly dovolit. To celý přestup může výrazně zkomplikovat,” řekl Hancko pro slovenský Forbes.

“Když jsem před dvěma lety odcházel ze Sparty, za nějakých sedm milionů eur, mohlo si mě dovolit třeba 100 klubů. Teď mám výrazně vyšší hodnotu a navíc mám v Rotterdamu smlouvu až do roku 2028, takže případný přestup bude výrazně složitější,” ví slovenský reprezentant.

SPARTA STANOVILA CENU ZA VINDAHLA. 240 MILIONŮ, NEBO NIC, VZKÁZALA CELTIKU. TEN SE MOŽNÁ OBRÁTÍ NA ČECHA BEZ SMLOUVY

Nejhlasitěji se spekuluje o zájmu Atlética Madrid, Manchesteru United a Liverpoolu, kam po sezoně odešel Hanckův bývalý trenér z Feyenoordu Arne Slot. “Než se přesunul do Liverpoolu, mluvili jsme spolu o budoucnosti,” přiznal Hancko.

Zájem Atlética by podle španělských médií měl být nejkonkrétnější, v posledních týdnech se ale jednání přibrzdila. “Velké kluby mají na každý post vytipovaných několik jmen. Ve finálním rozhodnutí hraje roli spousta faktorů. Celý ten proces proto může trvat několik měsíců,” řekl Hancko o jednání s kluby.

Kam nakonec zamíří zatím jasné není. Bývalý oblíbenec fanoušků Sparty ale přiznává, že by mu nevadilo ani kdyby zůstal ve Feyenoordu, kde ho nově povede Brian Priske. “Hraju za klub, který miluju. Případný odchod bych si proto dlouho rozmýšlel,” uvedl šestadvacetiletý Slovák.

HANCKO JE ŽHAVÉ ZBOŽÍ, ATLÉTICO MŮŽE OSTROUHAT. DO BOJE O BÝVALÉHO SPARŤANA SE ZAPOJIL MANCHESTER UNITED