Dobiaš: Tipsport liga i na Slovensku? Dobrý tah!

Dobiaš: Tipsport liga i na Slovensku? Dobrý tah!

Internacionál Karol Dobiaš, někdejší hvězda Trnavy či vršovických Bohemians, je "garantem" 11. ročníku mezinárodního turnaje Tipsport liga 2008. "Je to pro mě ohromná čest a pocta, že můžu být po Andreji Kvašňákovi garantem tak významné akce, jakou tento turnaj je," vykládá Dobiaš, mistr Evropy z roku 1976.

Co říkáte na to, že Tipsport liga expandovala na Slovensko?

"Jsem velmi rád a myslím, že je to dobrý tah. Zúčastnil jsem se úvodní schůzky v areálu Interu Bratislava a mám ze všeho vynikající dojem. To, že se bude hrát i na Slovensku považuji za velké plus. Fanoušci se mají na co těšit."

Říkáte velké plus, chybí podle vás hráčům a fanouškům větší konfrontace českého a slovenského fotbalu na klubové úrovni?

"Osobně se na ni moc těším a troufám si říct, že třeba zápasy mezi Trnavou a Slavií chybějí. Ve slovenské skupině hraje Brno, ale když Trnava, nebo některý z týmů z Bratislavy postoupí dál, tak si proti Slavii zahraje v závěrečných zápasech v Praze a to bude pro fanoušky velké lákadlo. Co se týče slovenské skupiny, určitě se tam pojedu podívat hned na začátku ledna na úvodní duely. Bude to paráda."

Mezinárodní Tipsport liga je pro týmy vítanou kvalitní součástí zimní přípravy, rozšířením na Slovensko ale vzrůstá prestiž akce a touha uspět bude o to větší…

"Dřív se v zimě hrálo na škváře, ledu, blátě a tohle je určitě pro všechny skvělá možnost, jak se kvalitně v tuzemských podmínkách připravit na jarní část ligy. Já hráčům docela závidím, na jak kvalitních površích mohou nyní hrát. To jsou umělé povrchy třetího tisíciletí, teď bude mít novou umělku i Slavia. Každý, kdo se přijde podívat, uvidí plejádu dobrých hráčů a výborných zápasů. Určitě je pak hodně zajímavá i odměna pro celkového vítěze. Částka tří set tisíc korun znamená výraznou motivaci navíc."

V turnaji se objeví i kluby, s nimiž jste spojil významnou část své hráčské kariéry – Trnava a Bohemians. Komu budete držet palce a proč?

"Trnava, to byl kdysi můj klub. Moc rád se na její zápasy přijdu podívat. Pro klub pracuje řada mých kamarádů, které rád uvidím. Už je to ale dávno, co jsem tam působil. Takže samozřejmě platí, že jsem příznivcem Bohemians a tak to zůstane."

Na turnaj je možné si i vsadit. Kdo je vaším favoritem?

"Sázím prakticky denně, nevynechám ani tuhle příležitost. V tomhle případě si tipnu celkového vítěze Tipsport ligy. Nechám si ale poradit od své přítelkyně, která tvrdí, že vyhraje Slavia. Takže si určitě vsadím na její celkové prvenství nějakou stokorunu."

[ 22.11.2007 - eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.