Sparta hrála se Spartakem bez branek

Spíše podprůměrné utkání bylo k vidění ve čtvrtek večer v Praze na Letné. Domácí Sparta přivítala v rámci utkání skupiny E Poháru UEFA moskevský Spartak, diváci se ale gólu nedočkali. Nejvíce rušno bylo na stadionu koncem prvního poločasu a o přestávce, kdy v hledišti řádili hostující fanoušci, utkání se ale nakonec dohrálo.

On-line přenos z utkání jste mohli sledovat zde.

Ohlasy trenérů zde.

Ohlasy hráčů zde.

Úvod zápasu byl z obou stran hodně opatrný, na promrzlé Letné se ani jeden z týmů nehnal do útoku, a tak jediné, co gólmany brankáře zaměstnávalo, byly centry ze stran. Ani ty ale netropily velkou neplechu. V první čtvrthodině se sice k nebezpečným hlavičkám z malého vápna dostali na straně domácí Došek a u hostí Dzyuba, ani jeden ale mezi tři tyče nezamířil.

Na první velkou šanci si tak diváci museli počkat až do 27. minuty. Záloha Spartaku propadla ve středu hřiště, k míči se dostal na pravé straně Pospěch, který hezky našel na zadní tyči Slepičku, toho však fantasticky vychytal Pletikosa.

Jednalo se ale o ojedinělou kloudnou akci z obou stran. Balón se jinak pohyboval převážně ve středu hřiště, kde o něj oba týmy s úspěchem často přicházely. O vzruch se tak postaral až ve 37. minutě fanoušek Spartaku, který se světlicí v ruce přeběhl celé hřiště.

V závěru prvního poločasu už se před brankami obou týmů nic zajímavého nedělo, zato za brankou, kde byli fanoušci Spartaku, se rozjelo slušné peklo a policie měla proti rozvášněnému davu a pyrotechnice co dělat nejen ke konci úvodního dějství, ale i během přestávky.

Druhý poločas bohužel navázal na ten nevýrazný první. Útočná snažení na obou stranách končila v místech, odkud góly nepadají, a tak jediné pozdvižení v ochozech vyvolala akce Sparty z 52. minuty, kdy Slepička hledal na malém vápně Doška, hosté se ale stačili vrátit a míč odkopli.

Po hodině hry o sobě po delší době dali vědět hosté fotbalově, Dzyuba se v pokutovém území prokličkoval až těsně před branku, v poslední chvíli mu ale trochu uskočil míč a domácí se ubránili. Hráči jako by si najednou řekli, že kořením fotbalu jsou góly a nikoliv zkažené přihrávky, a tak najednou byly k vidění gólové šance.

Jednu z kategorie stoprocentních spálil v 64. minutě Rezek, kterého ve vápně stříleným centrem našel Pospěch, Pletikosa se ale vyznamenal. Postupem času se ukázalo, že se jednalo pouze o chvilkové procitnutí fotbalového umění.

Posledních dvacet minut totiž opět upadlo do šedi průměru, domácí se sice hnali do útoku, jejich snažení ale vždy končilo finální přihrávkou, a tak zápas skončil nerozhodně 0:0.