Fotbalisté íránského Sepahanu jsou ve čtvrtfinále MS klubů

Fotbalisté íránského Sepahanu zvítězili v play off nad novozélandským klubem Waitakere United 3:1 a postoupili do čtvrtfinále mistrovství světa klubů. V něm se utkají v pondělí s japonskou Urawou, s níž prohráli v letošním finále asijské Ligy mistrů, o šanci vyzvat v semifinále hlavního favorita soutěže AC Milán.

O porážce novozélandského outsidera bylo rozhodnuto už po čtyřech minutách, kdy Sepahan vedl 2:0. Obě branky vstřelil Imád Muhammad. Íránskému týmu vyšel také vstup do druhého poločasu, kdy Abdul Al Haíl přidal třetí gól. Vítěz Oceánské ligy zaznamenal alespoň čestný úspěch 16 minut před koncem, kdy snížil Darren Bazeley.

"Pět strašlivých minut na začátku zápasu nás připravilo o šanci uhrát solidní výsledek," zlobil se kapitán novozélandského celku a bývalý obránce anglického Leedsu United Danny Hay.

Zápas na tribuně sledoval i kouč Carlo Ancelotti, jehož AC Milán se do turnaje zapojí až v semifinále. Podle agentury Reuters byl jasným důkazem, že účast amatérských týmů, jako je Waitakere United, mistrovství světa klubů na prestiži nepřidává. Trenér vítěze Ligy mistrů se prý viditelně nudil a často při utkání zíval.

Oba favorité soutěže, milánský klub AC a argentinská Boca Juniors jsou nasazeni přímo do semifinále MS klubů, jehož vítěz bude znám 16. prosince.

Výsledek:

Sepahan - Waitakere United 3:1 (2:0)
Branky: 3. a 4. Imád Muhammad, 47. Al Haíl - 74. Bazeley. Rozhodčí: Rodriguez (Mex.). Diváci: 24.788.

[ 7. 12. 2007 - eFotbal.cz / ČTK l Foto: fifa.com ]