Z ME jsme vypadli kvůli Čechovi, tvrdí Košťál

Kritickými slovy na adresu brankáře českého národního týmu Petra Čecha nešetřil v rozhovoru pro úterní vydání Deníku Sport místopředseda Českomoravského fotbalového svazu Vlastimil Košťál. Podle protřelého funkcionáře neuspěl národní tým na EURO právě kvůli gólmanovi Chelsea.

Z ME jsme vypadli kvůli Čechovi, tvrdí Košťál
"Došlo k zásadní individuální chybě gólmana. Petr Čech to okomentoval slovy, že měl černou pětiminutovku. S tím nelze než souhlasit, to přijde na každého gólmana. Nicméně je to moment, který rozhoduje," nechal se slyšet. "Je nutno jednoznačně říct, že porážka s Tureckem jde na jeho vrub. Není potřeba se na něj zlobit, protože to ke sportu patří, ale zavírat před tím oči by mi taky přišlo zvláštní," nešetřil ostrými slovy Košťál.

Osobně prý neodstoupil z funkce manažera reprezentace proto, že by cítil přímou odpovědnost za špatné výsledky týmu na ME. "Mně ten balon na lajně z ruky nevypadl," konstatoval lakonicky Košťál v narážce na Čechovu chybu. "Z hlediska toho, co bylo na mých bedrech, je nutno říct, že veškeré zabezpečení týmu bylo na optimální úrovni," ozřejmil a dodal, že odstoupil proto, že "za neúspěch snad nesl politickou odpovědnost".

Podle Košťála je v pořádku i výběr budoucího trenéra národního týmu. A to navdory faktu, že po něm svaz marně pátrá už půl roku. "Kandidáti na funkci reprezentačního trenéra nejsou moje děti, abych je posunoval zleva doprava, jak se mi zlíbí. Vybíráme trenéra, který se nám vejde do finančního limitu, který máme k dispozici, a já jaksi nezodpovídám za to, jestli ho někdo uvolní, nebo ne," okomentoval situaci Košťál.

[ 24.6.2008 - eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]