Také druhá příprava Sparty skončila porážkou

[b]Aktualizováno.[/b] Také ve svém druhém přípravném utkání fotbalisté Sparty Praha prohráli. Po středeční porážce s Ružomberkem bylo dnes nad jejich síly Kladno, které na Letné vyhrálo 2:1. Domácí navíc přišli o zraněného obránce Mariána Hada, ovšem jeho problémy prý nebudou dlouhodobějšího rázu. Odpoledne druhá část mužstva sehraje přípravný duel v Sokolově.

Sparťanům vyšel úvod a po rychlé akci Kroba se Zemanem se dostal k odraženému míči Marek Kulič a protrhl svou střeleckou smůlu z posledních měsíců. Jenže ve 37. minutě nedlouho po zranění Hada se dostali hosté k bleskurychlé akci, na jejímž konci byl bek Procházka a svůj páteční přestup do Kladna oslavil gólem. Druhý a vítězný vstřelil ještě před pauzou technickou střelou Cigánek.

Domácí po pauze vytrvale tlačili, měli řadu slibných šancí, ale jejich muška byla znovu vychýlená. Pět minut před koncem tu největší z nich zmařil Kolářovi vyběhnutím gólman Kostolanský.

"Chtěli jsme přenést prvky z přípravy, ale to se nepodařilo. Hráli jsme sice v hodně kombinované sestavě, ale to není výmluva. Hodně našich útočných akcí jsme nedotáhli, nebyli jsme dostatečně důrazní v koncovce," viděl hlavní nedostatky kouč Vítězslav Lavička a už plánoval, jak se druhá polovina kádru předvede odpoledne v přípravném utkání v Sokolově. Had prý má otočené koleno, ale prý by to nemuselo být nic vážného.

První zápas po návratu z Německa za Spartu odchytal Jaromír Blažek. "Mrzí mě, že jsme prohráli dobře rozehraný zápas, dostali jsme branky po hloupých chybách. Jsem tu teprve čtvrtý den, zvykám si. Vyměnilo se tu hodně kluků, u některých mladších se ještě pořád učím jména," uvedl gólman, který odchytal první poločas.

Výsledek:

Sparta Praha - SK Kladno 1:2 (1:2)
Branky: 10. Kulič - 37. Procházka, 45. Cigánek. Rozhodčí: R. Hrubeš. Diváci: 402.

Sparta: Blažek (46. Švenger) - Kúdela, Řepka, Had (34. Kadlec), Krob - Kušnír, Berger, Vacek, Zeman - Kulič (46. Kolář), Došek (46. Slepička).
Kladno: Kostolanský - Bartoš, Killar, Farbák, Procházka - Mašanský (60. Dubský), Šisler (80. Beneš), Holub (68. Kabele), Gross (79. Hajník), Cigánek (85. Šilhan) - Zachariáš.

[ 5.7.2008 - ČTK l Foto: MARSfoto ]