Sparta jedná s obráncem Zabavníkem

Sparta jedná s obráncem Zabavníkem

Vedení Sparty Praha se nehodlá smířit se současným postavením v prvoligové tabulce a v letenském zákulisí se už zbrojí na jaro. Jako prvního by český mistr rád získal slovenského obránce RADOSLAVA ZABAVNÍKA, kterému v létě skončí smlouva v CSKA Sofia.

Sparta zatím seznam vyhlédnutých hráčů nehodlá zveřejňovat, ale zájem o Zabavníka už potvrdila. "Patří do okruhu vytipovaných posil, o jejichž příchodu se bude jednat," řekla mluvčí klubu LENKA RAKOVÁ.

Funkcionáři z Letné zřejmě nehodlají s posilami příliš otálet a předjednat případné kontrakty chtějí už nyní. O Zabavníkovi, krajanovi slovenského trenéra Stanislava Grigy, by se podle zákulisních informací mohlo jednat dokonce už na přelomu týdne. Pětadvacetiletý fotbalista, který před odchodem do Bulharska hrál v Žilině, patří k pilířům slovenské reprezentace. V jejím dresu odehrál už 24 utkání a vstřelil jednu branku.

V dalším výčtu možných posil pro Letnou údajně jsou i bývalí sparťané. V úvahu prý připadá půlroční hostování Tomáše Juna z Trabzonsporu, z hostování Sparta může stáhnout Petra Voříška (Pasching), Zbyňka Pospěcha (Liberec) či Milana Pacandu (Innsbruck).Vyloučen prý není ani návrat Libora Sionka (Austria Vídeň). Ten by měl po předpokládaném rozchodu sparťanského vedení s Karlem Poborským znovu volno na pravé straně zálohy, odkud ho právě zkušenější reprezentant kdysi vytlačil.

[ 25.11.2005 - ČTK / eFotbal ]