Sparta pokračuje ve vítězném tažení, body jí odevzdalo i Kladno

Sparta Praha vyhrála ve druhém kole první ligy v Kladně 2:0 a má zatím stoprocentní bodový zisk. K výhře došla po brankách Kladrubského a Zemana bez větších problémů i s pozměněnou sestavou, protože trenér Lavička šetřil několik opor před středečním zápasem s Panathinaikosem Atény. Sparta v nové sezoně ještě neinkasovala, gólman Kozáčik drží čisté konto dohromady už 360 minut.

S řadou změn v základní sestavě vyrukovala Sparta na Kladno. Trenér Lavička nechal odpočívat i kapitána Bergera, a tak letos první šanci od něj dostali například útočník Došek, či záložník Vacek, který se ale překvapivě postavil vedle Huška do defenzivní dvojice.

Sparťané na vyprodaném stadionku Františka Kloze začali aktivněji a už v první půlhodině měli několik slibných pokusů. Ve třinácté minutě se tlačil do koncovky Došek, ale jeho ránu srazili obránci na roh, Kuličova hlavička po centru Kadlece skončila tamtéž. Domácí se soustředili na obranu a jejich jediným pořádným pokusem byla Zoubeleho lehká střela do Kozáčikova náručí.

Zápas se zlomil ve 32. minutě, kdy na Kuličův roh vyskočil nejvýše Kladrubský a s odrazem od tyče míč propasíroval za Pavlíkova záda. Podobně jako v poháru UEFA na hřišti Tiraspolu tím otevřel cestu k vítězství. Spartu branka uklidnila a od této chvíle zcela ovládla hřiště. Domácí se sice občas snažili rychlým přechodem přes střed hřiště favorita zaskočit, ale ten hrál směrem dozadu tradičně pozorně.

Hosté mohli přidat i další góly, ale jejich koncovka byla znovu nepřesná a rychle přibývala jen statistika rohových kopů. Především střídající Kolář sám nevěřícně kroutil hlavou, proč v 77. minutě hlavou poslal míč mimo odkrytou část kladenské branky. Vackův individuální průnik a následnou střelu zase výtečně zneškodnil Pavlík.

Definitivní ránu do kladenských nadějí zasadil devět minut před koncem šikovný Zeman, který poslal do šibenice centr Kušníra, jehož vyzval k dravému průniku přesným lobem Vacek. Kladno je tak po dvou kolech bez bodu a s nulou na kontě vstřelených gólů.

SK Kladno - Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branky: 32. Kladrubský, 81. Zeman. Rozhodčí: Paták - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Bartoš, Cigánek, Mašanský - Vacek, Kučera. Diváci: 4000 (vyprodáno).

Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Hajník - Holub (46. Szabo), Šisler (55. Šilhan), Dubský, Zoubele (67. Mašanský), Cigánek - Zachariáš. Trenér: Hřídel.
Sparta: Kozáčik - Kladrubský, Řepka, Kučera, Kadlec - Hušek (59. Kolář), Vacek - Kušnír (85. Pječnik), Kulič, Zeman - Došek (77. Holenda). Trenér: Lavička.

[ 10.8.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]