Slavia vedla v Budějovicích 2:0, nakonec byla ráda za bod

Fotbalisté Slavie nabídli Mladé Boleslavi, aby se jí v pondělní dohrávce v tabulce přiblížili na dva body. Dnes v zápasu 13. kola dokázali v Českých Budějovicích jen remizovat 2:2, přestože ještě v 72. minutě vedli 2:0. Série obou celků bez prohry se tak natáhla: v případě domácích na devět, u Slavie na dvanáct zápasů.

Hostující kouč Karel Jarolím postrádal zraněné Šmicra, Litteriho a Ivanu, přesto na trávník poslal hodně ofenzivní sestavu, oba krajní obránci Krajčík a Černý výrazně podporovali zálohu a nejednou se ocitli až na hrotu útoku. Již ve třetí minutě Belaid poslal nádherný pas na Šventa, ale jeho střelu výborně chytil Kučera. O pět minut později připravili Krajčík s Jarolímem šanci pro Necida, ale ten ve vyložené pozici desátou ligovou trefu nepřidal.

Po čtvrthodině hry se k míči častěji dostávali i domácí, ale jejich kombinace končily většinou před vápnem soupeře, kde dominovali hostující stopeři Suchý s Brabcem. Až po půlhodině hry po rychlé kombinační akci Šventa s Necidem měl další šanci Jarolím, ovšem poslal míč vysoko nad.

Branky, ovšem velmi šťastné, se hosté dočkali až ve 35. minutě, když střelu Jarolíma z dvaceti metrů smolně tečoval Riegel a míč zapadl za záda bezmocného Kučery. Za čtyři minuty si na hranici šestnáctky Belaid narazil míč s Jarolímem, s míčem se dostal až do malého vápna a protlačil míč s lehkou tečí brankáře do sítě. Šlo o jeho sedmý zásah sezony.

Do druhého poločasu poslal domácí kouč na hřiště Hudsona a po jeho centru se v 55. minutě Mezlík dostal k zakončení, s jeho nepříliš tvrdou střelu si ale bez problémů poradil brankář Vaniak. Tempo souboje ale viditelně upadlo. Domácí se snažili více hráče Slavie napadat, ale ti si s tím bez problémů poradili.

V 59. minutě Benát vyrazil dopředu, Tavares ani Suchý jej nedokázali zastavit, ale gólman Vaniak si s jeho střelou hravě poradil. Domácí přesto snížili, když si Necid v 72. minutě srazil střelu Šímy do vlastní branky. Budějovice ožily a za šest minut bylo vyrovnáno. Zleva odcentroval Benát a Stráský hlavou přivedl domácí diváky do varu.

To domácím doslova vlilo krev do žil a obrana Slavia byla z ničeho nic v jednom ohni. Diváci hnali Dynamo kupředu a šest minut před koncem se málem domácím podařilo to co proti Žižkovu: otočit zápas ze stavu 0:2 na 3:2, jenže střela Šímy skončila na tyči.

Dynamo České Budějovice - Slavia Praha 2:2 (0:2)

Branky: 72. vlastní Necid, 78. Stráský - 35. vlastní Riegel, 39. Belaid. Rozhodčí: Kocian - Wilczek, Gallo. ŽK: Hílek, Šíma - Brabec, Volešák. Diváci: 4529.

České Budějovice: Kučera - Riegel (46. Hudson), Horejš, Žižka, Leština - Benát, Hílek, Homoláč, Šíma (90. Svátek) - Mezlík (69. Stráský), Sedláček. Trenér: Tobiáš.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Černý - Janda, Tavares (63. Latka), Belaid (84. Toleski), M. Jarolím (85. Volešák) - Necid, Švento. Trenér: K. Jarolím.

Souhrn zápasů 13. kola Gambrinus ligy zde.