Bohemians 1905 dál vedou druhou ligu

Střídání stráží na vrcholu druholigové tabulky se nekoná. Po 15. odehraném kole v čele zůstávají Bohemians 1905 o bod před Jihlavou. Vysočina sice do nedělního večera díky sobotní výhře nad Spartou B vedla, v neděli večer ale Jihlavské sesadili “Klokani”. Ti si připsali tři body za výhru nad Třincem. Utkání v “Ďolíčku” sledovala návštěva kola 7014 diváků.

FC Vítkovice - FK Dukla Praha 0:1 (0:0)
Branka: 83. Zelenka

Oba týmy se spolu navzájem střetly v rámci druhé ligy zatím pouze dvakrát. Oba duely přitom nejtěsnějším možným způsobem vyhrála Dukla. A ani třetí duel nedopadl pro Vítkovické dobře. Pražané brankou Zelenky z 83. minuty vyhráli opět těsně - 1:0.

Celkem 735 platících diváků nevidělo nijak pohledné fotbalové utkání. Klání, které se vyznačovalo především bojovností, si první šanci ke skórování vytvořil hostující tým. Svatónský se perfektně uvolnil, přihrál ve vápně stojícímu Zelenkovi. Kanonýr, ač nikým neatakován, selhal. Napálil míč do Uvarenka. Napravit jeho selhání mohl Kulvajt, ale i ten nastřelil míč do vítkovického brankáře. O osudu utkání proto rozhodla 83. minuta, kdy si Zelenka po zaváhání z první půle vylepšil svůj gólový apetit. Nadvakrát dokázal centrovaný balón propasírovat do sítě. Dukla tak pokračuje ve vítězném tažení, tři body brala už po jedenácté v řadě.

AC Sparta Praha B – FC Vysočina Jihlava 0:2 (0:0)
Branky: 68. Rrabušic, 82. Schneider

Mizérie sparťanské juniorky pokračuje. Naopak favorit z Vysočiny na pražském Strahově ukázal, že to s útokem na postup do Gambrinus ligy v letošní sezoně myslí opravdu vážně. Utkání rozhodla závěrečná čtvrthodinka, kdy se prosadily mladé pušky v dresu Jihlavanů – Rabušic a Schneider. Oba ale v zimní přestávce zamíří do kádru prvoligového FC Brno, kde zahájí zimní přípravu. Sparta byla v prvním poločase lepším celkem, vytvořila si větší počet gólových šancí, ale v bráně hostí se překonával opět skvělý Vojáček.

Největší šance Letenských přišla přišla v 59. minutě, kdy hlavičkoval Kadlec, ale Vojáček efektivní Robinsonádou vytlačil míč na roh. Od té chvíle se nastartovala motor do té doby nepříliš výrazná Vysočina. A hned se dočkala odměny. Rabušic ještě v sólovém nájezdu na Grigara neuspěl, ale v 68. minutě už si ale spravil chuť. Smetana vyrobil při rozehrávce obrovskou hrubici, které využil Gába, přihrál Rabušicovi a ten už s dorážkou do prázdné brány nemohl mít problém. Jihlava se vedoucí brankou uklidnila, naopak soupeř herně úplně odešel. Logickým vyústěním situace proto byla druhá branka Jihlavských. Kapitán Faldyna v 82. minutě vybojoval míč, poslal na penaltu měkoučký centr, který mezi tři tyče přesnou a tvrdou hlavičkou usměrnil Schneider. Ten tak skóroval už ve druhém zápase po sobě.

FK Baník Sokolov – 1. HFK Olomouc 2:2 (1:1)
Branky: 37. Šmerda, 63. Čupr – 19. Galajda, 60. Kalvoda.

Baník doma opět výsledkově nepřesvědčil, s Holicí uhrál pouze remízu, a to i přesto, že měl po celých devadesát minut více ze hry. Do vedení šli ale pokaždé překvapivě Hanáci. Čelo tabulky se Sokolovu se po tomto zápase ještě více vzdálilo.

Domácí byli od začátku lepší a hosty zatlačili před velké vápno, ale defenziva Moravanů držela pevně. Sokolovští dopláceli na špatnou finální přihrávku. Proto přišel trest. V podstatě z jediného pořádného útoku se prosadili hosté. Radoval se v 19. minutě Galajda. Domácí fanoušci si alespoň částečbě oddechli osm minut před půlí, kdy Šmerda vyrovnal.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, domácí ve snaze rozhodnout vrhli všechny síly do útoku, z gólu se ale radovali v 60. minutě hosté. Radost z vedení jim ale nevydržela dlouho, za tři minuty totiž vyrovnal Čupr. Zkušený hráč zkroutil svůj trestný kop k tyči přes zeď a hostující brankář neměl nárok. Domácí se nechtěli smířit s bodem, ale další šance už nevyužili. Olomoučané tak v Sokolově vytěžili cenný bod.

MFK Karviná – SFC Opava 1:1 (0:1)
Branky: 64. Sourada - 4. Šultes

Domácí se na trávníku nedokázali ještě ani rozkoukat a už prohrávali 0:1. Ve čtvrté minutě poslal Slezany do vedení hlavičkou z prvního centru do pokutového území Karvinských útočník Šultes. Žádné gólové hody ale rychlá branka neodstartovala. Naopak. Pro promrzlé diváky byl poločasový hvizd rozhodčího vysvobozením. Fanoušci Opavy se o přestávce bavili po svém – potyčkou s domácími pořadateli.

Po změně stran se hrála přece jen pohlednější kopaná, ze které vyčnívala akce ze 64. minuty. Sám před brankářem se totiž zjevil Sourada a vyrovnal. Domácí se radovali z branky už o deset minut dříve, ale rozhodčí jejich oslavy utnul kvůli postavení mimo hru. S výslednou remízou se po devadesáti minutách spokojili oba týmy.

Fotbal Fulnek – FK Ústí nad Labem 0:0

Fulnečtí od první minuty převzali aktivitu na hrací ploše, ale opět narazili na známý problém, kvůli kterému se nacházejí až na samém dně fotbalové tabulky – neproměňování ani těch nejvyloženějších šancí. V desáté minutě měli domácí fotbalisté tlak, který vygradoval střelou Pavlíka v desáté minutě do tyče. Stejně si počínal i Vyskočil. Jeho dalekonosná rána také orazítkovala pouze tyč branky hostí. Severočeši si do Fulneku přijeli pro bod a ten, i díky urputné, dobře organizované defenzivě získali. I když s notnou dávkou štěstí.

1. FC Slovácko – FC Hradec Králové 1:1 (0:0)
Branky: 57. Kaufmann – 70. Ineman

Vše podstatné si oba soupeři schovali až do druhé půle. Nejprve velkou příležitostí pohrdl Sládek, jenž vypálil na Lindra v brance hostí, gólman ale jeho střelu stihl vyrazit. Co se nepovedlo domácícm, vydařilo se Východočechům. Rezek bez problémů prošel popravé straně, vypálil, jeho střelu brankář Filipko neudržel a nedostečně bráněný Kaufmann poslal Votroky do vedení. Radost z vedení ale Hradeckým vydržela jen necelou čtvrtohinku. Po centru do vápna vyrovnal na konečných 1:1 hlavou Ineman. Slovácko tak na domácím hřišti ztratilo další body.

FC Zenit Čáslav - FK Baník Most 2:1 (1:0)
Branky: 42. Strnad, 78. Dian – 65. Boutasgount

Favorit duelu začal dobře a v první pětačtyřicetiminutovce byli Čáslavští lepším týmem, což korunoval brankou tři minuty před koncem poločasu Strnad, který se střelou z hranice velkého vápna nemýlil.První polovina druhé půle ale patřila hostům ze severu Čech. Zasloužené vyrovnání přišlo z kopačky Boutasgounta v 65. minutě. Naděje na import bodů hostům zhasla v 78. minutě. Nejlepší hráč zápasu, domácí Dian rozhodl nechytatelnou bomnou k tyči ze standardní situace.

FC Bohemians 1905 – Fotbal Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 45+2 Škoda

Rekordní návštěva kola dohnala Klokany ke třem bodům. Domácímu vítězství před 7014 diváky položil základní stavební kámen ve druhé minutě nastavení prvního poločasu Škoda. Ten vymetl z half voleje levou šibenici Lipčákovy branky. Největší šance hostí se narodila v 65. minutě, ale Doubek Šalamounovu přihrávku uvnitř pokutového území zazdil. Míč poslal vysoko nad domácí branku. Bohemka si už vítězství ve zbytku hry pohlídala taktickým výkonem. Vyhrála zaslouženě.