Bayern šlágr zvládl. Hoffenheim vyšel na prázdno.

Největší pozornost ze sobotních zápasů Bundesligy poutal jednoznačně šlágr mezi Hamburgerem a Dortmundem. Po střechu zaplněná HSH Nordbank Arena se dočkala poměrně brzké branky. A k radosti většiny příznivců se o ni postaral kanonýr HSV Petrič. Už v 9. minutě přesně mířenou hlavičkou využil rohového kopu Trochowskiho.

Hráči Borussie se pochopitelně snažili o vyrovnání a měli k němu blízko. Dělová rána Subotiče se ale odrazila od břevna. Naopak to byli domácí, kdo zanedlouho zvýšili svůj náskok. Rychlonohý Olič se dostal do svého oblíbeného brejku, obešel brankáře Weidenfellera a zvýšil na 2:0. A to ještě v prvním poločase Trochowski z přímého kopu trefil jen tyč.

Výměna stran o poznání více prospěla Dortmundu. Důležitou branku zaznamenal dvě minuty po přestávce Hajnal. Míč vyražený Rostem pohodlně uklidil do branky a postaral se o jiskřivý náboj zbytku utkání. Hráči BVB, mohutně hnání početnými zástupy žluto-černých fanoušků na tribunách, byli od té chvíle mnohem aktivnější. Snažil se především Tamas Hajnal. Maďarský špílmachr Borussie vymýšlel přesné kombinace a také se pokoušel o střely z dálky. Kýžený gól to nepřineslo. K němu měl velmi blízko střídající Klimowicz, jenže jeho hlavičku fantasticky zneškodnil Rost a zachránil HSV vydřené tři body.

Závěr byl poněkud nervózní. Své emoce nezkrotil trenér Borussie Jürgenn Klopp, když se už po závěrečném hvizdu vydal vynadat rozhodčímu až na hrací plochu. Nakonec za nemístné protesty viděl červenou kartu obránce BVB Robert Kovač.

Trenér HSV Martin Jol byl spokojen se třemi body, méně však s herním projevem. „První půli jsme odehráli dobře. Jenže po přestávce nás Dortmund předčil. Nám se nedařila kombinace, ale bojovali jsem a nechali na hřišti vše. Z toho pohledu jsem spokojený,“ zhodnotil Jol.

Šlágr pro Bayern. Hoffenheim padl v Berlíně

Jeden z nejvypjatějších zápasů jaké může vůbec Bundesliga nabídnout se odehrál v neděli. Schalke v tradičně vypjatém šlágru hostilo Bayern Mnichov. A začátek byl přímo famózní. Po pěti minutách už bylo skóre 1:1. Bayern dostal do vedení uzdravený kanonýr Toni. Jenže hráči FCB sotva oslavili vedení a už bylo vyrovnáno. Rychlý brejk zakončil přesně Farfan. V utkání se na obou stranách nešetřilo brutálními zákroky a slovními intervencemi. Ostatně padlo šest žlutých karet. Rozhodující moment se vměstnal ještě do první půle. Ribéry využil perfektní narážečky od Ze Roberta a vstřelil vítěznou branku. Bojovně naladěným hráčům Schalke se ani přes enormní snahu vyrovnání docílit nepovedlo a Bayern tak zvítězil 1-2.

Nezastavitelná gólová mašina Hoffenheimu se poprvé zasekla. Kanonýři nováčka vyšli poprvé naprázdno. A tak Herthě stačila jediná Voroninova branka k vítězství. Výtečným výkonem se v brance blýsknul Jaroslav Drobný a pomohl tak svému týmu k vítězství 1-0.

Ani jiný obvykle ofenzivně laděný celek se moc nepředvedl. Brémy nevybředly z herní krize a ze stadionu podceňované Bochumi si odvezli jen bod za remízu 0:0.

[ 10.11.2008 - Filip Kučera | Foto: efotbal.cz ]