Necid zavelel k obratu a Slavia porazila Teplice 3:1

Hráči Slavie Praha si upevnili vedení v ligové tabulce, když v zápasu 15. kola porazili FK Teplice 3:1. Hosté přitom vedli ještě v 53. minutě po brance Vachouška, po přestávce ale Slavia nepříznivé skóre obrátila dvěma góly Necida a jedním Belaida. V tabulce má nyní Slavia po osmé domácí výhře v řadě osmibodový náskok před druhou Mladou Boleslaví.

V domácí sestavě chybělo pro zranění trio Tavares, Černý a Šmicer, zatímco hosté z hráčů hrajících pravidelně postrádali pouze potrestaného Verbíře. V souboji dvou nejlepších obran soutěže se diváci v mrazivém večeru dočkali branky hodně rychle, ale k nelibosti domácích příznivců ji dali hosté.

Slavia sice začala ofenzivněji, ale první vážnější akce hostů ji zchladila. V jedenácté minutě poslal Stožický trestný kop do vápna, domácí obrana odvrátila míč jen na hranici vápna, kde se do něj opřel Vachoušek a střelou po zemi oslavil první gól po návratu do české ligy. Slavia tak v novém Edenu poprvé v lize prohrávala.

Po čtvrthodině hry po ruce Doležala měli domácí slibnou standardní situaci, ale Jarolímův centr žádného spoluhráče ve vápně nenašel. Po následném rohu se k odraženému míči dostal Belaid, míč si zpracoval a vypálil, ale těsně nad Belicovu bránu. Slavia měla více ze hry. Po úniku a centru Krajčíka vyrazil Belic míč před sebe, ale Jarolím z voleje pálil hodně nepřesně. Obrana Teplic pracovala pozorně. Po půlhodině si Latka naběhl na Hubáčkův centr, ale jeho střelu zablokoval obětavě Klein.

V úvodu druhého poločasu byli slávisté, kteří nastoupili v útoku s Ivanou namísto Toleského velmi aktivní. A výsledek v podobě vyrovnání přišel rychle. V 53. minutě stáhl Lukáš k zemi Ivanu a Necid z penalty bezpečně vyrovnal. Svým desátým gólem se nejmladší reprezentační střelec dotáhl v tabulce kanonýrů na příbramského Huňu.

Slavia však dál šla za výhrou. Teplická obrana byla v neustálé permanenci a v 70. minutě kapitulovala podruhé. Krajčík vyslal do vápna Jarolíma a jeho zpětný centr hrudí poslal do sítě Belaid, když mu pomohlo i podklouznutí teplického gólmana Belice. A za sedm minut se Eden radoval potřetí, Necid se jedenáctou trefou osamostatnil na čele střelecké tabulky, když hlavičkoval zcela volný po centru Jarolíma.

Výsledek:

Slavia - Teplice 3:1 (0:1)
Branky: 53. z pen. a 77. Necid, 70. Belaid - 11. Vachoušek. Rozhodčí: Příhoda - Čecháček, Lakomý. ŽK: Suchý, Brabec, Belaid, Latka - Rosa. Mahmutovič, Matula. Diváci: 8212.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid (84. Volešák), Latka, M. Jarolím (89. Janda), Švento - Necid, Toleski (46. Ivana). Trenér: K. Jarolím.

Teplice: Belic - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Doležal, Sabou, Matula, Stožický (86. Gašparík) - Vachoušek (70. Mareš), Mahmutovič (75. Jun). Trenér: Plíšek.