Brno se probudilo, Ščasný zažil první výhru

Hráči pražské Slavie si dnešní výhrou 3:1 nad Teplicemi upevnili vedení v tabulce první ligy. V čele mají již osmibodový náskok před Mladou Boleslaví, která se vrátila na druhé místo díky výhře 1:0 nad Bohemians Praha. Ostrava prohrála v Olomouci a klesla na třetí místo. V boji o záchranu se dařilo Žižkovu i Kladnu, které shodně vyhrály. Naopak Zlín nestačil na Brno a na místa zaručující záchranu již ztrácí čtyři body. Všechny zápasy dnes vyhrály domácí týmy, hosté nezískali ani bod.

Sparta se opět nedočkala venku vítězství, prohrála v Jablonci

Jablonec ve svém posledním letošním domácím utkání porazil Spartu Praha 1:0 a přiblížil se jí v tabulce na dva body. Gól vstřelil už před přestávkou bývalý reprezentační útočník David Lafata, největší možnost hostů promarnil Jan Holenda v závěru utkání. Sparta protáhla počet utkání bez vítězství na hřištích soupeřů už na pět.

Baumit Jablonec - Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 41. Lafata. Rozhodčí: Jech - Ubias, Mencl. ŽK: Kladrubský, Kušnír, Hušek (všichni Sparta). Diváci: 2022.

Jablonec: Špit - Zábojník (59. Krejčí), Pavlík, Huber, Hamouz - Michálek, Loučka, Klapka, Žofčák - Klapka (90.+1 Hesek) - Lafata (88. Homola). Trenér: Komňacký.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Voříšek, Kučera, Had (83. Došek) - Hušek - Kušnír, Vacek (72. Pečnik), Berger, Matušovič (46. Holenda) - Slepička. Trenér: Chovanec.

Chovanec po Jablonci: Rozhodl první poločas

Zápas jste mohli sledovat on-line na této adrese.

Slavia otočila souboj s Teplicemi a vede ligu o osm bodů

Hráči Slavie Praha si upevnili vedení v ligové tabulce, když v zápasu 15. kola porazili FK Teplice 3:1. Hosté přitom vedli ještě v 53. minutě po brance Vachouška, po přestávce ale Slavia nepříznivé skóre obrátila dvěma góly Necida a jedním Belaida. V tabulce má nyní Slavia po osmé domácí výhře v řadě osmibodový náskok před druhou Mladou Boleslaví.

Slavia - Teplice 3:1 (0:1)
Branky: 53. z pen. a 77. Necid, 70. Belaid - 11. Vachoušek. Rozhodčí: Příhoda - Čecháček, Lakomý. ŽK: Suchý, Brabec, Belaid, Latka - Rosa. Mahmutovič, Matula. Diváci: 8212.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid (84. Volešák), Latka, M. Jarolím (89. Janda), Švento - Necid, Toleski (46. Ivana). Trenér: K. Jarolím.

Teplice: Belic - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Doležal, Sabou, Matula, Stožický (86. Gašparík) - Vachoušek (70. Mareš), Mahmutovič (75. Jun). Trenér: Plíšek.

Nejlepší střelec Necid: Na penaltu jsem si věřil

Olomouc doma skolila Baník, který doplatil na krásu

Ligovou neporazitelnost fotbalistů Ostravy dnes uťala Olomouc, která svou domácí nedobytnou pevnost uhájila po vítězství 2:1. Baník padl po osmi zápasech vinou žalostné koncovky, neproměnil celou řadu šancí a Střihavka trefil břevno. Zápas rozhodla hlavička Martina Komárka z 68. minuty a sérii Sigmy bez prohry natáhl na sedm utkání. Druhý poločas musel místo zdravotně indisponovaného sudího Kociána odřídit čtvrtý arbitr Adam.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branky: 13. vlastní Bolf, 68. Komárek - 26. Svěrkoš. Rozhodčí: Kocián (46. Adam) - Košec, Tauber. ŽK: Ordoš, Šuškavčevič - Bolf, Svěrkoš. Diváci: 9156.

Olomouc: Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Komárek, Heidenreich - Kaščák, Hořava (90. Hudec) - Janotka (90. Pospíšil), Melinho, Hubník (79. Štěpán) - Ordoš. Trenér: Psotka.

Ostrava: Buček - Marek, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Lička (71. Zeher), Galásek, Otepka, Mičola (63. Rajtoral) - Svěrkoš, Střihavka. Trenér: Večeřa.

Nádherný fotbal, shodli se Psotka s Večeřou

Žižkov poprvé pod Ščasným vyhrál

Viktoria Žižkov porazila v utkání 15. ligového kola Příbram 2:0. Domácí dostal do vedení po brejku útočník Petr Švancara, ve druhém poločase jim pak dal jistotu přesnou hlavičkou Kalod. Žižkov zaznamenal první výhru po návratu trenéra Ščasného a minimálně do odpoledne opustil sestupové příčky.

Viktoria Žižkov - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 25. Švancara, 62. Kalod. Rozhodčí: Paták - Wilczek, Hojsík. ŽK: Procházka, Vozábal, Stracený - De Oliveira, Tshiabola. Diváci: 2420.

Žižkov: Bartalský - Kučera, Pilař, Gabriel, Xavier - Stracený (61. Vukadinovič), Procházka, Vozábal (81. Besta), Koukal - Kalod (86. Bukač), Švancara. Trenér: Ščasný.

Příbram: Slavík - Tshiabola, Müller, Nohýnek (32. Štochl), Pleško - Klesa, Tarczal, Borek, Tomašák (58. Fantiš) - Huňa (12. Costa), De Oliveira. Trenér: Morales.

Kladno udolalo rozjetou Plzeň a má tři body

Pošesté v řadě udrželi kladenští hráči na svém hřišti neporazitelnost. V utkání 15. kola porazili Viktorii Plzeň 1:0 a v tabulce znovu poskočili na 14. místo před Žižkov. Vítězný gól středočeského mužstva vstřelil při svém prvním kontaktu s míčem střídající Šisler, pro kterého to byl vůbec premiérový gól v lize. Pro hosty to byla první prohra pod trenérem Pavlem Vrbou.

SK Kladno - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 62. Šisler. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Vysloužil. ŽK: Procházka, Strnad - Navrátil. Diváci: 1680.

Kladno: Kostolanský - Procházka, Beneš, Gross, Hajník - Bartoš, Herzán (80. Dubský), Strnad, Szabo, Smutný (60. Šisler) - Šilhan (84. Zachariáš). Trenér: Hřídel.

Plzeň: Ticháček - Limberský, Halama, Navrátil, Jiráček (73. Smola) - Petržela (83. Varadi), Rada, Hochmeister, Kolář - Tatanašvili (46. Mlika), Rezek. Trenér: Vrba.

Vrba: Rozhodl důraz Kladna v osobních soubojích

Brno nedalo šanci tápajícímu Zlínu

Dvě branky útočníka Tomáše Doška a jedna trefa Marka Střeštíka zajistily Brnu vítězství nad Tescomou Zlín 3:0. Brňané tímto úspěchem ukončili sérii šesti zápasů bez vítězství. Naopak Zlín už v šestém zápase za sebou nevyhrál a klesl opět na poslední místo v tabulce. Zlín připravil o lepší výsledek Vyskočil, který ve 35. minutě neproměnil pokutový kop.

1. FC Brno - FC Tescoma Zlín 3:0 (1:0)
Branky: 23. a 52. T. Došek, 81. Střeštík. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Gallo. ŽK: Bača, Žůrek (oba Zlín). Diváci: 1150.

Brno: Lejsal - Švejnoha, Dvorník, Živný, Čoupek - Kalivoda (61. Kuncl), Polách, Střeštík, Lira - T. Došek (90. Urban), Vrána (77. Baláž). Trenér: Křeček.

Zlín: Baránek - Čelůstka (29. Kroupa), Kroča, Zbožínek, Pazdera - Malcharek, Šmahaj (80. Malár), Zúbek, Bača, Vyskočil - Žůrek. Trenér: Levý

Trenér Levý: Tahle se o ligu hrát nedá

Hrdinou byl Lejsal, řekl střelec Tomáš Došek

Liberec sestřelil v Budějovicích dvougólový Benát

Tým Českých Budějovic protáhl svoji sérii bez porážky pod trenérem Pavlem Tobiášem už na jedenáct utkání. Jihočeši v dnešním duelu 15. kola první ligy porazili díky dvěma brankám Petra Benáta Liberec 2:0 a jediný zápas jim chybí k vyrovnání vlastního rekordu v počtu utkání bez prohry za sebou ze sezony 1993/94.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 2:0 (0:0)
Branky: 50. a 57. z pen. Benát. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Lhoták. ŽK: Horejš - Blažek, Dort. Diváci: 3139.

Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Horejš, Hunal (46. Stráský), Leština - Benát, Homoláč, Hílek, Šíma (90. Mezlík) - Sedláček, Svátek (46. Hudson). Trenér: Tobiáš.

Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Vulin - Kerič, Bílek, Frejlach (77. Dort), Papoušek (67. Dittrich)- Blažek, Smetana (58. Nezmar). Trenér: Škorpil.

Boleslav s nováčkem nezářila, ale má tři body

Mužstvo Mladé Boleslavi ukončilo čtyřzápasovou sérii bez vítězství a v utkání 15. kola první ligy po více než měsíci zvítězilo, když dnes porazilo Bohemians Praha 1:0. Boleslav však nebyla daleko od další ztráty, protože tříbodový zisk jí přinesl až pět minut před koncem střídající útočník Jakub Řezníček. Středočeši se tak v tabulce dostali na druhé místo, ale Ostrava se na něj může vrátit, pokud alespoň remizuje v Olomouci.

FK Mladá Boleslav - FC Bohemians Praha 1:0 (0:0)
Branka: 85. Řezníček. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Kovařík. ŽK: Papadopulos, Procházka, Rajnoch - Grznár, Fenyk, Macháček. Diváci: 3160.

Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Janíček, Mach - Mendy (73. Nečas), Rajnoch, Sylvestre, Poláček (38. Kysela) - Pecka (57. Řezníček), Papadopulos. Trenér: Hapal.

Bohemians: Belaň - Macháček, Turtenwald, Horáček, Grznár - Dobeš (82. Vošahlík), Demeter - Fenyk (70. Galbavý), Zoubek, Jeslínek - Kincl. Trenér: Urban.