Generálky před začátkem Gambrinus ligy

Jak se týmy české nejvyšší soutěže připravily na jarní boje o ligové body? Nápovědou by měly být závěrečné přípravné zápasy, které celky odehrály o posledním víkendu před startem soutěže.

Všechny prvoligové týmy mají za sebou závěrečné přípravné duely. Zima o víkendu chtěla ukázat, že ještě nemá v plánu ulehnout k spánku, a tak byly zápasy dosti ovlivněny mrazivým počasím. To se také někdy na kvalitě utkání projevilo více, než se jistě divákům líbilo. Na druhou se tak alespoň hráči mohly připravit na podmínky, které je s největší pravděpodobností budou čekat, až za týden vyběhnou k jarní premiéře.

Některé výsledky a výkony trenéry potěšily, jiné jim naopak dobrou náladu neudělaly. Třeba Olomouc prohrála s druholigovým Slováckem 0:1. Takhle si doufám fotbalisté Sigmy boje o evropské poháry nepředstavují. Hodně naštvaný po remíze 3:3 byl kouč Brna Miroslav Beránek, když Hradci stačilo na všechny tři góly jen pět minut zápasu. „Musíme si uvědomit, že takhle se prostě hrát nedá. Tři vstřelené góly by měly stačit k výhře,“ zlobil se na obranu, která se dopustila nejedné chyby. Naopak spokojeni mohou být na Spartě, Slavii nebo třeba v Boleslavy, které své generálky zvládly jak po stránce herní, tak i výsledkové.

Z dlouhé dvouměsíční české ligové přestávky už nezbývá ani celý týden, a tak se krev každého fanouška už pomalu zase začíná vařit v očekávání tuhých bojů o body. Nad tabulkou jako vždy visí spousta otazníků. Přetaví Slavia svůj slibný náskok na čele v další pohár pro vítěze ligy nebo ji někdo z pronásledvatelů přeci jen doběhne? Stane se Zlín prvním celkem v historii české ligy, který i přes skutečnost, že má před jarní částí méně než deset bodů, svou prvoligovou účast udrží? Na tyto a mnoho dalších otázek odpoví 112 utkání 14 kol Gambrinus ligy.