Nigérie udolala Francii, za Němce pálil Gomez

Reprezentanti Francie v dnešním přípravném utkání nečekaně prohráli s Nigérií 0:1. Výběr Raymonda Domenecha nastoupil s většinou obvyklých opor vyjma zraněného Thierryho Henryho, proti Nigerijcům se však neprosadil. V druhém z dnešních přípravných zápasů Němci rozstříleli Spojené Arabské emiráty 7:2 i díky čtyřem gólům Maria Gomeze.

Francie potvrdila, že se v poslední době střelecky trápí. V posledních čtyřech zápasech dala jen dva góly a naprázdno vyšla i dnes. O jediný gól zápasu se tak postarali hosté v 32. minutě. Útočník španělského Getafe Ikechukwu Uche se zbavil obránce Juliana Escúdeho a jeho střelu vyraženou brankářem Stevem Mandandou dorazil do sítě Joseph Akpala z Brugg.

Němci si proti SAE zajistili jasnou výhru povedenou pasáží mezi 29. a 52. minutou, kdy nastříleli šest branek. Tři z nich zaznamenala čerstvá posila Bayernu Mnichov Mario Gomez. Bývalý útočník Stuttgartu v nastavení přidal ještě čtvrtý zásah a výrazně tak ukončil svůj více než rok trvající reprezentační střelecký půst.

Obávaný kanonýr totiž v národním dresu nenaplňoval pověst střelce, když v posledních 15 zápasech vyšel střelecky naprázdno a celkem v 24 duelech se trefil jen šestkrát.

Přípravná utkání:

Kayseri: Turecko - Ázerbájdžán 2:0 (0:0)
Branky: 69. Halil Altintop, 74. Üzülmez.

Dubaj: SAE - Německo 2:7 (0:4)
Branky: 53. Salim, 73. Mubarak - 35., 45.+2, 47. a 90.+2 Gomez, 29. Westermann, 39. Trochowski, 52. vlastní Džuma.

St. Etienne: Francie - Nigérie 0:1 (0:1)
Branka: 32. Akpala.

[ 3. 6. 2009 - ČTK | Foto: Reuters ]