Barcelona potvrdila zájem o Davida Villu

Barcelona potvrdila zájem o Davida Villu

Prezident Barcelony Joan Laporta potvrdil, že katalánský celek nabídl Valencii 40 milionů eur (přes miliardu korun) za útočníka Davida Villu. "Villa je hráč, který nás nesmírně zajímá, a mohu říct, že jsme za něj podali nabídku. Ta částka se blíží 40 milionům eur," prohlásil Laporta.

O sedmadvacetiletého útočníka stál i Real Madrid, ovšem později zástupci "Bílého baletu" prohlásili, že si Villu nemohou po nedávných nákupech dovolit.

Také Chelsea a Manchester United se o španělského reprezentanta zajímaly, ovšem Villa přestup do Anglie odmítl. Barcelona kromě Villy shání ještě několik posil. "Potřebujeme středního a levého beka, jednoho záložníka a jednoho útočníka," uvedl Laporta.

Ten se také nechal slyšet, že katalánský klub by rád získal francouzského záložníka Francka Ribéryho. "Máme o něj zájem, avšak Bayern Mnichov ho nehodlá uvolnit. Až ho budou chtít prodat za nějakou rozumnou cenu, budeme ho chtít," prozradil.

Nejistá je také budoucnost útočníka Samuela Eto'oa na Nou Campu. Vedení Barcelony mu předložilo nabídku na prodloužení smlouvy o dva roky, ale zájem o jeho služby má také Manchester City. "Několikrát jsem mu volal, ale mobil nezvedal. Nevím, jestli jej neztratit, nebo nezměnil číslo, ale každopádně bych s ním rád mluvil," uzavřel Laporta.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.