Jozef Chovanec: Celou Spartu uhlídal Marek Nikl

Jozef Chovanec: Celou Spartu uhlídal Marek Nikl

Kouč Sparty Jozef Chovanec byl po páteční remíze s Bohemians 1905 na Letné 0:0 velmi nespokojený a navíc mu před odvetou 3. předkola Ligy mistrů na půdě Panathinaikos Atény přibyly starosti se zraněnými hráči.

Naopak trenér Bohemians 1905 Pavel Hoftych své hráče jenom chválil. "Přizpůsobili jsme taktiku možnostem našeho mužstva. Nemohli jsme se Spartou hrát otevřeně, to bychom dopadli jako Panathinaikos. V minulé sezoně jsme se často setkali s takovými soupeři, jakým jsme byli dneska Spartě my. Soupeřem, který nechce moc hrát fotbal, zavře obranu. Také jsme se s tím museli nějak vyrovnat. Bod ze Sparty je velmi cenný," prohlásil Hoftych.

Jeho mužstvo uhrálo v tomto ročníku podruhé bezgólovou remízu a ještě nevstřelilo branku. "Asi těžko se dalo čekat, že jako nováček spustíme v I. lize nějakou střeleckou smršť. Teď jsou pro nás důležitější body. Věřím, že branky přijdou. Hráli jsme na Letné jednoduše, hráči dodrželi taktiku, zodpovědně bojovali. Hráli jsme sice důrazně, ale ne agresivně, nechtěli jsme nikoho ze sparťanů před odvetou v Aténách zranit," dodal trenér Bohemians 1905.

Kouč Sparty Jozef Chovanec byl velmi zachmuřený. "Holenda byl zraněn při utkání s Panathinaikos a vypadá to s ním tak padesát na padesát, jestli bude v Řecku hrát. A dneska se zranil Řepka. Jedná se patrně o natažený stehenní sval. Hned si ho vzali do parády lékaři a fyzioterapeuti. Podstoupí detailní vyšetření, zatím neumím říct nic bližšího," řekl trenér Sparty.

Páteční zápas na Letné se mu vůbec nelíbil. "Udělal jsem čtyři změny v sestavě hlavně proto, aby se další hráči dostali do hry. Postavil jsem ofenzivně naladěný tým, ale vůbec se neprosadil. Bylo to utkání bez gólových šancí, mělo pouze střelecké příležitosti. Vůbec jsme nezačali dobře. V první půli jsme měli jen čtyři střelecké pokusy. O poločase jsme si v kabině museli trochu promluvit. Naše útočná hra se zlepšila, měli jsme deset střeleckých pokusů, ale zase žádnou šanci. Největší problém jsem viděl v naší útočné dvojici. Hrála laxně, skoro v lajně se záložníky. Hráči dostanou co proto," prohlásil Chovanec.

"Tým Bohemians 1905 prakticky neútočil, jenom bránil. Před naší brankou se prakticky nic nedělo. Mně v naší hře chyběla kromě lepší činnosti útočníků podpora krajních obránců. Například od Kušníra jsem čekal daleko víc. Prakticky celou Spartu uhlídal jediný hráč, a to Marek Nikl. Skoro všechno odkopl nebo odhlavičkoval on. Jednoduchá hra na nás prostě platila. Nedokázali jsme soupeře vylákat tak, aby se uplatnili hráči se střeleckými předpoklady. Mám na mysli Bergra, Střeštíka a Kaloudu. Byl to ale zápas před krásnou kulisou, velkou návštěvou, jenom to se mi líbilo," ukončil své hodnocení Jozef Chovanec.

Radost mu udělal jen návrat Patrika Bergra. "Odehrál zápas celkem kvalitně, zvládl ho po dvou trénincích, dá se s ním do Atén počítat," dodal trenér Sparty.

Berger už nechce jít s kolenem na operaci, bude hrát, dokud to půjde

Kapitán Sparty Patrik Berger poměrně nečekaně nastoupil v pátečním zápase 2. kola I. fotbalové ligy proti Bohemians 1905 a odehrál celých 90 minut bez potíží a ve vysokém tempu. Po střetnutí vysvětlil, jak je to s jeho zdravotním stavem.

Minulý víkend Patrik Berger strávil v Mnichově na vyšetřeních svého bolavého kolena u německého specialisty Müllera-Wohlfahrta, který pečuje mj. o fotbalisty Bayernu Mnichov a řadu známých sportovců. V úterý proti Panathinaikos nenastoupil, ale v pátek hrál naplno.

"Řekl mi, že s tím můžu hrát fotbal klidně dál a záleží hlavně na tom, jak se budu cítit. To koleno bylo několikrát operované a je mi pětatřicet, takže to nemůže být ideální. Křížový vaz mi prý visí na vlásku, ale drží. Menisky už nemám. Dneska jsem odehrál po týdenním klidu a dvou trénincích celých 90 minut a cítím se dobře. Je tu samozřejmě možnost to koleno operovat, ale to už já nechci," prohlásil v pátek večer na Letné Patrik Berger.

Po chvíli přemýšlení dodal. "Prostě s tím budu hrát tak dlouho, jak to půjde. Až koleno nebude chtít, tak prostě skončím. Na další operaci už jít nechci. Byla by to záležitost dalších osmi měsíců. To koleno zaplatilo svoji daň fotbalu. Doktor Müller-Wohlfahrt mi řekl, že s takovým kolenem hraje spousta hráčů. Nebolí to, ale člověk prostě cítí, že to není ono. Uvidíme," dodal Patrik Berger.