Chelsea porazila Manchester až na pokutové kopy

Z každoročního souboje vítězů anglické Premier League a FA Cupu, takzvaného Community Shield, vyšli v neděli odpoledne vítězně hráči londýnské Chelsea, kteří porazili Manchester United v penaltovém rozstřelu 4:1. Rozhodující pokutový kop proměnil Salomon Kalou.

Vítěz posledních dvou ročníků přitom vedl od desáté minuty utkání, kdy se přesně trefil Nani a dostal tak míč za záda českého gólmana hájícího barvy Chelsea Petra Čecha. Ve druhé půli byli svěřenci Carla Ancelottiho aktivnější a již v 52. minutě utkání se o vyrovnávající branku postaral Ricardo Carvalho. Za dalších osmnáct minut navíc Chelsea přidala i druhou branku.

V poslední minutě zápasu se však před Čechem objevil Rooney, jenž svou přesnou trefou poslal United do penaltového rozstřelu. Svěřenci Alexe Fergusona si tak mohli zopakovat stejný konec finále Community Shield z minulého roku, kdy na penalty porazili Portsmouth. Proti Chelsea se ale Rudým Ďáblům nedařilo.

K prvnímu pokutovému kopu se postavil Lampard, jenž poslal Chelsea do vedení. Na druhé straně se nedařilo Giggsovi. Ve druhé sérii byl stoprocentní Ballack (Chelsea) i Carrick (United). Za londýnský celek následně skóroval Drogba, zatímco Evra nedokázal prostřelit brankáře Čecha. K rozhodující penaltě se namísto plánovaného Deca postavil Kalou a Chelsea se začala radovat z první trofeje sezony.

Sir Alex Ferguson nemohl v utkání počítat se zkušeným gólmanem van der Sarem, jenž má zlomený prst. Na soupisce United kvůli zdravotním problémům chyběli také Brown, Neville a Vidič. V dresu londýnského celku se rovněž kvůli zranění neobjevili Žirkov ani Joe Cole.

FA Community Shield, finále:

Manchester United - FC Chelsea 2:3 (1:0) po penaltách
Branky: 10. Nani, 90. Rooney - 52. Carvalho, 70. Lampard, rozhodující penalta Kalou.