Prokletí jménem Kladno pro Olomouc trvá

Sigma Olomouc prohrála v dnešním utkání osmého kola naší ligy s Kladnem 1:2. Středočeši vstřelili dva kuriózní góly, domácí se prosadili jen z pokutového kopu. Proti neoblíbenému soupeři z Kladna sehráli fotbalisté Sigmy Olomouc opět nepovedený zápas. Jarní překvapivá a zasloužená porážka 1:3 měla v neděli na Andrově stadionu pokračování.

Přestože trenér domácích Zdeněk Psotka věřil, že se kladenské prokletí tentokrát podaří zlomit, tak hned v 6. minutě mu levý obránce Středočechů Jan Procházka ukázal, že to jen tak lehce nepůjde. Na polovině hřiště si všiml, že domácí gólman Drobisz je daleko z branky a bez váhání ho přesnou ranou přehodil.

Rychlý gól domácí naprosto ochromil. Najednou si nebyli schopni pořádně přihrát a důsledná kladenská defenziva byla těžko překonatelná. Naopak v 19. minutě se za Onofreje prodral Tatanašvili a jen Drobiszův reflexivní zákrok uchránil Sigmu od další pohromy.

Ani po přestávce se výkon domácích nezlepšil, naopak brzy dostali další hloupý gól. Na hranici šestnáctky se ve 48. minutě pokoušel o těžkou střelu Holub a po souboji s obráncem Rossim se míč zvedl obloučkem přes Drobisze a domácí gólman mohl jen kroutit hlavou, jaké branky od Kladna inkasuje. Jedním z mála hráčů Olomouce, kteří se aktivně snažili se zápasem něco udělat, byl domácí útočník Ordoš, ale jeho dva nebezpečné střelecké pokusy brankář Pavlík dokázal zlikvidovat.

Kladno průběh zápasu zkušeně kontrolovalo, domácí neměli potřebnou kvalitu na zvrat. Naopak třetí gól hostů mohl přidat opět Tatanašvili, ale svou šanci prováhal a jeho následnou střelu už Drobisz zlikvidoval. Olomouc se přeci jen dočkala kontaktního gólu. Po Procházkově ruce z penalty suverénně překonal Pavlíka Bajer a dal domácím ještě naději.

Z rozehrávky ze středového kruhu Kladno nakoplo míč okamžitě dopředu na Tatanašviliho a jeho přehození zastavil Drobisz rukama kousek před šestnáctkou. Rozhodčí však překvapivě nechal pokračovat ve hře a domácího brankáře nevyloučil. Kladno ani kontaktní gól domácích nerozhodil a cenné vítězství už v závěru bezpečně uhlídalo.

SK Sigma Olomouc - SK Kladno 1:2 (0:1)
Branky: 77. Bajer z pen. - 6. J. Procházka, 48. A. Holub.
Rozhodčí: Hrubeš - Čecháček, Drastík.
ŽK: Rossi, Dreksa (oba O.).
Diváci: 3655.

Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Otepka (59. Šultes), Bajer - Hořava (73. Caihame) - Janotka, Ordoš, J. Petr (87. Komárek).

Kladno: R. Pavlík - Mráz, Beneš, Gross, J. Procházka - Bartoš, T. Strnad, Szabo, A. Holub (90+2. Šilhan)- Tatanašvili (88. M. Zachariáš), Klinka (85. Moravec).