Němci si proti Lucembursku s chutí zastříleli

Němci hodili za hlavu absenci zraněného klíčového záložníka Michaela Ballacka a v sobotu smetli na domácím hřišti ve Freiburgu Lucembursko 7:0. Proti 152. týmu žebříčku FIFA si natrénovali přesnou střelbu, jíž budou tolik potřebovat na nadcházejícím mistrovství světa.

Miroslav Klose, Lukas Podolski a Oliver Neuville se trefili dvakrát, což je pro sebevědomí týmu Jürgena Klinsmanna důležité - byť vítězství nad fotbalovým trpaslíkem nelze přeceňovat.

Kapitán Německa Michael Ballack chyběl, protože stále léčí poraněný kotník, který si pochroumal tento týden ve čtvrtek. "Bylo to pro nás dobré. Byl to malý, ale přesto důležitý test a my jsme ho zvládli výborně," řekl reprezentační kouč.

Pobřeží slonoviny muselo dotahovat náskok Švýcarů z prvního poločasu v zápase, který se hrál v Basileji a nakonec vybojovali remízu 1:1. Emese Fae vyrovnával ve 47. minutě. Švýcary, kteří si ve skupině G zahrají mimo jiné s Francií, poslal do vedení po půlhodině hry Tranquillo Barnetta.

Soupeř Argentiny ve skupině C, Srbsko a Černá hora, utrpěl velkou ztrátu, když přišel o obránce Mirko Vučinice, který může na šampionát zapomenout kvůli zraněnému kolenu. Kouč Ilja Petkovic oznámí jméno náhradníka během několika dní. Tým Srbska s Černá hora si v sobotu zahrál proti Uruguayi a utkání skončilo remízou 1:1, Francie se popasovala s Mexikem - vyhrála 1:0 po gólu Maloudy z konce první půle. Holandsko porazilo Kamerun jedinou brankou Van Nistelrooije.

[ 27.5.2006 - Reuters / eFotbal.cz. Foto: Reuters ]