Poláci očekávají na Letné tvrdou bitvu

Poláci očekávají na Letné tvrdou bitvu

Sobotní soupeř českého národního týmu z Polska dorazil do Prahy v dobré náladě, jeho trenér Stefan Majewski s přítomnými novináři vesele vtipkoval a poté prohlásil, že aktuálně řeší už jen jediný rébus v základní sestavě. Uvedl to na páteční předzápasové tiskové konferenci na letenském stadionu.

Polsko bylo od posledního zápasu ve Slovinsku (0:3) bez trenéra, když na svou pozici rezignoval nizozemský kouč Leo Beenhakker. V polovině září ho dočasně nahradil Stefan Majewski, kterého tak čeká v sobotním zápase na Letné premiéra na lavičce polského seniorského týmu.

Majewski si okamžitě po svém jmenování do funkce musel vybrat nový realizační tým. "Musel jsem sestavit nový trenérský štáb, a jsem rád, že nikdo z oslovených lidí neodmítl tuhle spolupráci. Ještě předtím jsem se ale musel poradit doma se ženou," vtipkoval polský trenér.

Ve své nominaci na zápasy v Praze a doma se Slovenskem udělal řadu změn. Téměř kompletně vyměnil obranu, do branky navíc nepovolal ani gólmana Celtiku Glasgow Artura Boruce, který byl v posledních měsících stabilní jedničkou polského národního týmu. "Každý zápas je jiný, už se neohlížíme za tím, co bylo. Hrát za reprezentaci je prostě čest. Ti hráči, které jsem povolal, mají svou kvalitu a místo v národním týmu si zaslouží," uvedl Majewski, který řeší jediný rébus v sestavě. "Ještě jedno místo v sestavě si rozmýšlím," podotkl. S největší pravděpodobností řeší, koho postaví do branky.

Polský kouč se Čechů nebojí. Ani největší hvězdy Tomáše Rosického. "Je to hráč, ze kterého máme určitě respekt. Ale snažíme se dívat především sami na sebe. Na hřišti to není o jednom hráči, ale o celém mužstvu," dodal Majewski, který dosud neurčil nového polského kapitána.

Záložník Borussie Dortmund Jakub Blaszczykowski očekává, že sobotní zápas proti českému celku nebude jednoduchý. "Víme, že i když jsme první zápas vyhráli, bude to velký boj, jelikož Češi mají ještě šanci postoupit na mistrovství světa. Nečeká nás tady nic jednoduchého," varoval třiadvacetiletý záložník.