Kouč Svoboda neunesl prohru, nepřišel na tiskovku

Kouč Svoboda neunesl prohru, nepřišel na tiskovku

Pořádně hluboko do kapsy bude muset v nejbližších dnech sáhnout trenér druholigové sparťanské rezervy Zdeněk Svoboda. Po pátečním prohraném duelu 2:3 v Jihlavě totiž odmítl přijít na tradiční pozápasovou tiskovou konferenci.

Žurnalisty v útrobách stadionu pouze odbyl vztekle slovy: "K tomu utkání už nemám co říct." Od disciplinární komise proto na příštím jednání může počítat s pokutou pohybující se v řádu desetitisíců korun. Trenéři podle svazovích regulí musí setkání s novináři po utkání absolvovat vždy.

Postoj kouče souboru z Letné proto pořádně nadzvedl kouče Jihlavanů Luboše Urbana. "Svobodovo chování mě uráží. Co si Sparta dovoluje? Jako trenéři musíme na tiskovky chodit vždy, ať se prohraje nebo vyhraje, tak nevím, proč nepřišel," durdil se na svého mladšího trenérského kolegu.

Hosté ještě několik minut po zápase spílali na výkon hlavního rozhodčího Pavla Czeneho. Především zranění gólmana Švengera z 44. minuty, které souviselo s druhým gólem v síti Letenských, sparťany pořádně nadzvedlo.

Domácí lodivod Urban ale tendenční vedení zápasu na tiskové konferenci kategoricky odmítl. "O té situaci můžeme polemizovat. Švenger šel do souboje s naším hráčem a rozhodčí to posoudil, tak jak to posoudil. To ze své pozice nemůžu ovlivnit," krčil nechápavě rameny kouč souboru z Vysočiny.

Okamžitě dodal, že jeho svěřenci se také mohou cítit ukřivdění. "Během zápasu jsem viděl dvě penalty, ale neskutečný. Pokutový kop jsme v prozatímním průběhu soutěže ještě nekopali, a když si pro ni dojdeme, tak hlavní sudí s asistentem nekoukají," divil se Urban a pokračoval v monologu: "Takže taky můžu být uražený, ale to přece není důvod, abych nepřišel na tiskovku."

Svoboda by měl podle Urbana ctít pravidla i vzájemnou úctu mezi kolegy trenéry . "Jestli má peníze na vyhazování, tak v pořádku. Ovšem nepřijít na tiskovku, po zápase, který skončí 3:2, když si může stěžovat možná na jednu věc, tak to rozhodně není normální. Já si můžu stěžovat na víc věcí, a to jsem domácí," rozčiloval se temperamentní lodivod. Konferenci ale zakončil s noblesou. "To, že Svoboda nepřišel mělo výhodu, aspoň jsem měl víc prostoru," pravil s úsměvem směrem k žurnalistům nakonec Urban.