Plzeň zvítězila a je čtvrtá, Jablonec druhý

Hráči Jablonce prohráli v pondělní dohrávce 11. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti s Plzní 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil ve 30. minutě hostující záložník František Rajtoral, jablonečtí fotbalisté tak utrpěli první domácí porážku v nové sezoně.

První střelecký pokus v jablonecké Chance aréně obstaral domácí středopolař Tomáš Čížek, který tvrdě pálil pravou nohou. Vzápětí zahrozili i hosté. Horváth založil útočnou akci, míče se zmocnil Limberský, jenž následně hledal v pokutovém území Rezka. Jablonečtí obránci však v poslední chvíli odkopli balon do bezpečí.

První vážnější příležitost si Viktoria vypracovala v 9. minutě. Přetažený centr vrátil Rada zpět do pokutového území, Bystroňovu hlavičku z bezprostřední blízkosti ale lapil gólman Špit. Krátce nato chtěl potěšit jablonecké příznivce Lafata, nezacílil ovšem přesně. Slavit naopak mohli Západočeši. Ve 30. minutě vyslal Rezek do úniku Rajtorala. Plzeňský záložník vyhrál souboj s obráncem Krejčím, blafákem obelstil vybíhajícího Špita a levačkou poslal míč do sítě.

Jablonecký kouč František Komňacký posílil do druhých pětačtyřiceti minut ofenzivu o navrátivšího se reprezentanta Vošahlíka. Mladý forvard se mohl trenérovi odvděčit za důvěru hned po deseti minutách. Jeho ránu však skvěle vyrazil brankář Daněk, který v pondělí podal velmi dobrý výkon.

Do dalšího průběhu zápasu promluvila 56. minuta, ve které putoval po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy plzeňský Rajtoral. Jablonečtí přidali na obrátkách. Vošahlík našel před bránou Drska, ten hlavou přiťukl Lafatovi, útočník Baumitu však ve stoprocentní šanci nezamířil mezi tři tyče.

V 71. minutě měl vyrovnání na kopačce Čížek, jeho nádhernou střelu však bravurně vytáhl konečky prstů na roh Michal Daněk. Severočeši zmáčkli soupeře, za zády plzeňského gólmana ovšem neskončila ani hlavička Vošahlíka.

Viktoria se dopředu už příliš nehrnula. Z ojedinělého rychlého brejku tak mohli udeřit podruhé hosté. Rezek naservíroval míč Jiráčkovi, toho ale vychytal Špit. Stejný hráč spálil tutovku i pět minut před koncem. Jiráček postupoval sám na branku, v tísni však nedokázal zakončit podle svých představ. Jablonečtí neměli v pondělí svůj den, po výsledku 0:1 tak zaznamenali první domácí porážku v novém ročníku Gambrinus ligy.

FK BAUMIT Jablonec - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 30. Rajtoral. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Teuber. ŽK: Jarolím, Haurdič, Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Rada, Rezek. ČK: 56. Rajtoral (P). Diváci: 2312.

Jablonec: Špit - Krejčí (83. Michálek), Huber (46. Vošahlík), Drsek, Kovařík - Haurdič (78. Vukovič), Pavlík, Loučka, Jarolím, Čížek - Lafata. Trenér: František Komňacký.
Plzeň: Daněk - Ševinský, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (77. Jiráček), Horváth, Rada, Rajtoral - Bakoš (81. Střihavka), Rezek (90. Hájovský). Trenér: Pavel Vrba.