Brno po debaklu na Hané opět na kolenou

Hráči Jablonce zvítězili v dnešním utkání 12. kola Gambrinus ligy na trávníku 1. FC Brno 1:0. Jedinou branku nepříliš pohledného duelu vstřelil ve 20. minutě útočník Jan Vošahlík, který poslal Severočechy do čela tabulky před Teplice.

Aktuální kolo Gambrinus ligy

Oba týmy chtěly napravit nezdary z minulého kola. Brno toužilo po rehabilitaci za pětibrankový debakl v Olomouci, Jablonec měl v úmyslu odčinit domácí prohru s Plzní. Ovšem v úvodu utkání ani jeden tým nehrál příliš aktivně. První kloudnou akci předvedli v 10. minutě hosté. Po nahrávce Čížka však Jarolím promarnil stoprocentní příležitost, když ve vápně minul branku.

O deset minut později už Jablonec vedl. Další akci z levé strany zakončil po nahrávce Kovaříka nabíhající Vošahlík, který si našel prostor mezi stopery Dvorníkem a Susem. Vzápětí stejný hráč opět prověřil pozornost gólmana Bureše, který jeho ránu vyrazil na roh.

Brno bylo během první půle nebezpečné čtyřikrát. Nejprve Šural promarnil v šestnáctce soupeře vhodný okamžik k zakončení a raději zvolil kličku, poté Dvorníkovu hlavičku zastavili hosté na brankové čáře Červínkův pokus zastavil Špit. Největší šanci zazdil v posledních vteřinách úvodního poločasu Došek, který neuvěřitelně z malého vápna netrefil Špitovu bránu.

Domácí celek se během druhého poločasu marně snažil o vyrovnání. Jeho akce většinou táhl Rabušic, ovšem k zakončení se on ani jeho spoluhráči moc často nedostávali. Až deset minut před koncem hned po nástupu na hřiště zakončoval Dostálekem, jenže po standardní situaci skončil míč na tyčce. Severočeši nakonec planý nápor Brna přečkali a posunuli se na první příčku před Teplice, které v sobotu hrají doma proti Mladé Boleslavi.

1. FC Brno - FK Baumit Jablonec 0:1 (0:1)

Branka: 20. Vošahlík.
Rozhodčí: Jech - Kordula, Pospíšil.
ŽK: Došek, Polách - Haurdič, Lafata.
Diváci: 2052.

Brno: Bureš - Červinek, Dvorník, Sus, Dřížďal - Šural (69. Dalmo), Mareček, Polách, Lira (46. Léo) - T. Došek, Rabušic (80. Dostálek). Trenér: Miroslav Beránek

Jablonec: Špit - Krejčí, Pavlík, Drsek (37. Michálek), Kovařík - Haurdič, Loučka, Jarolím (90. J. Valenta), Čížek - Lafata (84. Vukovič), Vošahlík. Trenér: František Komňacký.