Sparta v malém derby otáčela a je stále bez prohry

[b]Aktualizováno[/b]. Mužstvo FK Bohemians podlehlo v nedělním pražském derby na domácím hřišti na Strahově v zápase 12. kola I. ligy Spartě 2:3. Po prvním poločase zelenobílí nečekaně vedli 2:1, ale Vacek s Kušnírem po přestávce výsledek otočili a Sparta zůstává společně s Teplicemi na podzim neporaženým týmem.

Prokletí Strahova se znovu ukázalo i při tomto derby, protože něco málo přes 1700 diváků rozhodně neudělalo z téměř prázdného stadionu velký zápas. O něco lepší byla snaha obou mužstev na hřišti. Dramatický průběh zápasu a pět branek si zasloužilo lepší kulisu. Sparta začala útočně a v prvních pěti minutách Belaň v brance domácích dvakrát odvrátil pohromu. Vyrazil ránu Kucky na roh a zachránil před Wilfriedem. Tým Bohemians se okamžitě zaktivizoval a ve 12. minutě dal Ibe po chybě Kušníra, který dovolil Fenykovi odcentrovat, vedoucí gól zelenobílých.

Pak domácí poněkud vyklidili pole a přenechali iniciativu Spartě, pokoušeli se o aktivní defenzívu a dopředu se příliš nehrnuli. Hosté však dlouho nepředvedli nic, co by obranu Bohemians překvapilo a podařilo se to až ve 32. minutě Zemanovi. Vypálil z úhlu asi z 22 metrů skákavou střelu, která prošla až za záda Belaně. Vzápětí Zeman zahodil stoprocentní gólovou příležitost. Ve 36. minutě měl gól na kopačce Kadlec, ale vystřelil jen slabě do náruče brankáře Bohemians.

Podle pravidla "nedáš - dostaneš" udeřilo ve 40. minutě na druhé straně. Zprava odcentroval Dittrich a Dobeš zblízka prostřelil Blažka podruhé. Kadlec sice mohl ve 42. minutě vyrovnat, ale Belaň jeho ránu z úhlu vyrazil. Do kabin šli tedy domácí s hlavami nahoru a po přestávce se dlouho zdálo, že se Sparta dočká první podzimní prohry. Měla sice značnou převahu, ale netrefovala branku. Belaň musel být sice hodně ve střehu a v pohybu, ale práce moc neměl. Rány svištěly kolem jeho tyčí.

Nakonec se však sázka na defenzívu Bohemians nevyplatila. Po závaru v 75. minutě obrana domácích špatně odkopla míč, zmocnil se ho Vacek a umístil ho k tyči na 2:2. Zelenobílí sice ožili, po pěkné akci, po pěkné akci Kincla s Očovanem znervóznili obranu Sparty tak, že si málem dala vlastní branku, ale všechno uklidnil svou dělovkou pod břevno Kušnír. Bohemians sice měli ještě šanci vyrovnat z trestného kopu z ideální vzdálenosti, ale Dobeš vystřelil nad.

Gambrinus liga, 12. kolo:

FK Bohemians Praha - AC Sparta Praha 2:3 (2:1)

Branky: 12. Ibe, 40. Dobeš - 32. Zeman, 75. Vacek, 86. Kušnír. Rozhodčí: Makovička - Košec, Štěrba. ŽK: Lencevič, Ibe, Fenyk - Vacek. Diváci: 1722.

FK Bohemians Praha: Belaň (46. Pižanowski) - Halama, Lencevič, Horáček, Modeste - Dittrich (75. Kincl), Zoubek (63. Očovan), Turtenwald, Dobeš, Fenyk - Ibe. Trenér: Jaromír Jindráček.

AC Sparta Praha: Blažek - Kušnír, R. Hubník, Řepka, Pamič - Vacek, Kovba (57. Kalouda), Kucka, Zeman (70. Prudnikov) - Kadlec (86. Holenda), Wilfried. Trenér: Jozef Chovanec.