Trinidad prohrál v přípravě se Slovinskem

Trinidad a Tobago před sobotním utkáním s českou reprezentací na Letné prohrálo v přípravě 1:3 se Slovinskem. Výběr trenéra Braneho Oblaka, který bude na světovém šampionátu chybět, zvítězil v Celje díky hattricku Milivojeho Novakoviče.

Útočník bulharského Liteksu Loveč skóroval dvakrát během úvodních 16 minut, v závěru pak ještě dalším gólem pojistil výhru slovinského mužstva. Čtyři dny po prohře 1:2 s Walesem tak utrpěl nováček mistrovství světa Trinidad další neúspěch.

Za výběr karibského státu nastoupil na posledních dvacet minut i Evans Wise, kterého trenér Leo Beenhakker nominoval do týmu teprve dnes místo zraněného záložníka Silvia Spanna. V útoku odehrála celý zápas bývalá hvězda Manchesteru United Dwight Yorke, ale neprosadila se.

Druhou porážku po sobě zaznamenali v přípravě také hráči Saúdské Arábie, kteří po páteční dvoubrankové prohře s českou reprezentací podlehli Turecku 0:1. Zápas v Offenbachu, který sledovalo 9000 převážně tureckých fanoušků, rozhodl v 59. minutě Necati.

Ani dva góly inkasované během úvodních 17 minut nevyvedly Írán z rovnováhy a v přípravném utkání nakonec porazil Bosnu a Hercegovinu 5:2. O obrat skóre se postaral v nastaveném čase první půle útočník německého Hannoveru Hášemíján a svou výhru domácí tým před 50 tisíci diváky v Teheránu zpečetil dvěma brankami v posledních minutách.

Paraguay porazila v rakouském Dornbirnu Gruzii 1:0. O výhru se zasloužil dvaadvacetiletý útočník Nelson Váldez, jenž po šampionátu zamíří do Borussie Dortmund, kde má nahradit Jana Kollera. Vestfálský klub za něj Brémám podle německého tisku zaplatil téměř pět milionů eur a trenér Mano Ruiz na něj bude na mistrovství hodně spoléhat.

Výsledky:

Saúdská Arábie - Turecko 0:1 (0:0)
Branka: 59. Necati. Diváci: 9000.

Slovinsko - Trinidad a Tobago 3:1 (2:1)
Branky: 4., 16. a 77. Novakovič - 26. Birchall.

Sestava Trinidadu a Tobaga: Hislop - Gray, A. John, Lawrence, Andrews (45. Sancho), Birchall, Scotland, Edwards, Whitley (69. Wise) - Yorke, S. John.

Írán - Bosna a Hercegovina 5:2 (3:2)
Branky: 26. Madančí, 45. Rezáeí, 45.+2 Hášemíján, 89. Enajatí, 90.+1 Chatíbí - 5. Misimovič, 17. Barbarez. Diváci: 50.000.

Gruzie - Paraguay 0:1 (0:1)
Branka: 41. Váldez. Diváci: 3000.

[ 31.5.2006 - ČTK / eFotbal.cz. Foto: Reuters ]