Ševci se loučili vysokou výhrou nad Motorletem

Loučení s podzimní sezonou ČFL na stadionu Soukeník bylo brankově bohaté. Domácí po dlouhé době zvítězili vyšší brankovým rozdílem, vylepšili si skóre a na vedoucí týmy z Hlavice a Ovčár ztrácejí na třetím místě pouhý bod. V sobotním utkání měli ale první šanci hosté. Už v 1. minutě musel proti M. Kučerovi zasahovat gólman Spartaku Ducheček. Osamocený střelec hostí mířil pouze do brankářových nohou. Hned z protiútoku se ocitl v dobré pozici Barteska, ale ani ten neuspěl.

Domácí měli převahu, góly byly, jak se říká, jen otázkou času. Poprvé zahřmělo ve 21. minutě. Prudkou Schönovu ránu brankář Faferka neudržel a dorážející Mach už měl snadnou práci. 1:0. Za čtvrt hodiny se znovu prosadil Mach, který zvýšil vedení ševců střelou pod břevno zhruba z deseti metrů. Zničehonic k němu doputoval centr Maška a domácí forvard nezaváhal. 2:0.

Další velká příležitost se naskytla ve 40. minutě Rožboudovi. Atakoval bránu zhruba z malého vápna, ale obrana hostí míč odkopla na roh. S nástupem do druhé půle přišel útlum ve hře Spartaku. Motorlet ovládl hru a chtěl se dostat zpátky do zápasu vstřelením branky. Nějakou dobu se mu to ale nedařilo. To domácí Schön mohl skórovat už v 50. minutě, ale proti uvedení jeho jména v zápisu mezi střelci stála tyčka.

Pražané pálili na Duchečka díky Vincencovi. Ten nejprve v 56. minutě nevyzrál na gólmana při trestném kopu, ale v 63. minutě si pozval ke spolupráci teč a přišlo ono snížení na 2:1.

Naštěstí pro domácí se žádné drama nekonalo. V 67. minutě hlavičkoval Kochlöfl po rohu Kostečky do sítě Motorletu na 3:1. V 69. minutě Schön otestoval břevno. V utkání nebylo tomuto útočníkovi domácích zřejmě souzeno, aby se trefil za brankovou čáru. Úspěch v podobě hattricku si naopak připsal Mach: když před ním v 75. minutě vyplaval balon na rohu malého vápna, opřel se do něho nůžkami a efektně na vzdálenější tyč navýšil účet na 4:1.

Další tyčka duněla po ráně Kostečky. To se psala 76. minuta. Za tři minuty vyběhl motorletský gólman Faferka po špatném odhadu situace mimo vápno, kde zasáhl míč rukama. Byl vyloučen a z následného trestného kopu domácí pečetili své vítězství. Exekutor Kočí se k míči postavil po několika minutách, na hřišti se totiž chvíli diskutovalo. Pak se však trefil přesně k tyči a nedal druhému brankáři A. Kučerovi šanci.
Spartak ukončil podzimní část sezony dobrým výkonem a přezimuje mezi špičkou tabulky třetí ligy.

Spartak MAS Sezimovo Ústí - SK Motorlet 5:1 (2:0)