Liberec nasázel Mladé Boleslavi tři branky

[b]Aktualizováno[/b]. Liberec porazil v sobotním utkání 16. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti Mladou Boleslav 3:0. Severočeši se rozloučili s podzimní částí cenným vítězstvím, poprvé v tomto ročníku nejvyšší fotbalové soutěže se dočkal gólu chorvatský útočník Andrej Kerič.

Liberečtí se chtěli s nevydařeným podzimem rozloučit vítězstvím a začali hodně aktivně. Po několika minutách hry se řítil z levé strany zcela sám na gólmana Millera domácí rychlík Andrej Kerič. Chorvatský útočník ale nemá v tomto ročníku střelecké štěstí, jeho křížná rána těsně minula levou tyč mladoboleslavské branky.

Na druhé straně mohli jít do vedení i hosté. Poláček však zacílil z čisté šance vysoko nad. Ve 22. minutě se Severočeši dočkali gólu. Kerič byl v souboji v pokutovém území důraznější, zpětným pasem naservíroval Nezmarovi a ten bez problémů k tyči rozjásal necelé čtyři tisícovky diváků na stadionu U Nisy.

Slovan mohl vzápětí svůj náskok zvýšit. Papoušek krásným centrem našel na zadní tyči Vulina, jeho tutovku ovšem lapil na brankové čáře mladoboleslavský gólman. Liberečtí byli lepším týmem, druhého zásahu se ale nedočkali ani po dobré ráně Frejlacha.

Středočeši, kteří se v posledních třech zápasech mohli pochlubit výtečným průměrem tří vstřelených branek na zápas, toužili po změně stran po vyrovnání. V 58. minutě se to málem podařilo nejlepšímu střelci podzimní části Gambrinus ligy Marku Kuličovi, po rohovém kopu však v ideální palebné pozici levačkou pouze promáchl.

Udeřili tak znovu domácí. V 64. zafungovala podruhé v utkání spolupráce mezi Nezmarem a Keričem. Tentokrát si oba hráči role vyměnili. Prvně jmenovaný sklepl Keričovi, který se poprvé v tomto ročníku nejvyšší soutěže prosadil a radoval z gólu.

Tříbodový zisk pro Severočechy pak definitivně potvrdil v 71. minutě Bosančič, jemuž naservíroval lahůdkovou přihrávku do prázdné brány Gebre Selassie. Na triumfu Libereckých nic nezměnilo ani vyloučení Váchy. Mladá Boleslav tak po pěti zápasech našla svého přemožitele, Liberečtí oplatili soupeři vysokou porážku z prvního zápasu, Mladou Boleslav zdolali 3:0.

FC Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 3:0 (1:0)
Branky:
22. Nezmar, 64. Kerič, 71. Bosančič. Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Vysloužil. ŽK: Vácha, Holeňák - Rajnoch, Mendy, Rolko. ČK: 73. Vácha - 89. Rolko. Diváci: 3929.

Liberec: Zich - Janů (46. Bosančič), Radek Dejmek, Polák, Gebre Selassie - Vulin, Vácha, Papoušek, Frejlach (62. Purič) - Nezmar, Kerič (85. Holeňák). Trenér: Josef Petřík.

Mladá Boleslav: Miller - Kúdela (41. Djalovič (62. Opiela)), Rolko, V. Procházka, Kalina - Poláček, Rajnoch, Sylvestre, Mendy - Táborský (46. Chramosta), Kulič. Trenér: Dušan Uhrin ml.